Шукаємо родини дітям: як це робити онлайн вчилися на Львівщині
Соцмережі можуть допомогти у пошуку родини для дитини. Головне розуміти – хто, де і як може публікувати таку інформацію, кажуть експерти. Міжнародна благодійна організація Партнерство «Кожній ...
Додано:
Юлія Бєглєцова
Соцмережі можуть допомогти у пошуку родини для дитини. Головне розуміти – хто, де і як може публікувати таку інформацію, кажуть експерти. Міжнародна благодійна організація Партнерство «Кожній дитині» разом із комунікаційною агенцією Uk comms провела тематичний тренінг на Львівщині. Захід, який організували у селищі Журавно, відвідали понад 30 учасників: місцеві соціальні працівники, вчителі, директори навчальних закладів, поліцейські.
У перші дні повномасштабного вторгнення із Запорізької області до Журавненської територіальної громади евакуювали будинок дитини «Сонечко». Зараз там перебувають 75 дітей, які потребують сімейного влаштування. Саме тому тема тренінгу для цього регіону зараз особливо актуальна.
Експерти розповідали про те, чому для дітей важливо зростати в сімейному середовищі з перших років, про права дітей та їхній захист, про етичне спілкування, у соцмережах і не тільки. Адже всі ці аспекти важливі для якісного та ефективного ведення сторінок
Учасники заходу прослухали теоретичну частину тренінгу і взялися за практику: писали пости про дітей та сім’ї та створювали обкладинки для журналів.
«Навіть діти, які представляли учнівське самоврядування, під час тренінгу працювали на рівні з дорослими. Учасники поділились на групи та презентували свої напрацювання. Такий формат, коли об’єднались фахівці та люди, які подібного досвіду не мають, виправдав себе. Тепер ми маємо попередній план дій для того, щоб діти з будинку дитини «Сонечко» у цій громаді почувалися комфортно, поки ми шукаємо для них родини», – зауважив експерт МБО «Партнерство «Кожній дитині» Володимир Вовк.
Учасники відзначили, що тренінг був справді корисним та допоміг їм краще зорієнтуватися в особливостях роботи з соцмережами. Додатково отримали знання із фандрейзингу – частину тренінгу експерти присвятили роботі громад із міжнародними донорами.
«Медіапростір, в якому віртуальна та доповнена реальності непомітно зливаються, створив нові форми комунікації. І зараз практично усім треба вміти правильно комунікувати через соціальні мережі. На тренінгу активні члени Журавненської громади опановували медіаінструменти та їх безпечне використання, щоб завдяки цьому доносити громаді ідею цінності сім’ї в житті кожної дитини», – відзначила регіональна координаторка Проєкту МБО Партнерство «Кожній дитині» Оксана Рубай
Наразі Партнерство «Кожній дитині» проводить серію подібних заходів для популяризації патронату та сімейних форм виховання у різних областях України.