ГО “Медійна ініціатива за права людини”
Форма реєстрації: Громадська організація
Напрямки діяльності:
Види діяльності:
Населений пункт: м. Київ
Адреса: вулиця Верболозна, будинок 17, офіс 1
Телефони: (097) 448-52-09
E-Mail: [email protected]
Керівник організації, посада:
Місія організації
ГО “Медійна ініціатива за права людини” (МІПЛ) — українська громадська організація, яка поєднує журналістику та правозахист, щоб виявляти злочини Росії в Україні і реагувати на порушення прав людини, пов’язані з російською агресією.
Основні напрямки діяльності МІПЛ:
- Розслідування воєнних злочинів, вчинених у зв’язку з російською агресією в Україні. Зокрема насильницьких зникнень, депортацій дітей і взяття їх у заручники, неналежного утримання військовополонених, а також відстеження судових процесів щодо війни і дослідження квазіправової системи на окупованій Росією частині території України.
- Аналітика практик, які впроваджують військові Російської Федерації, на основі якої готуємо рекомендації для уряду України, міжнародної спільноти і громадськості задля досягнення справедливості.
- Адвокація змін у політиках урядів і суспільних практиках щодо забезпечення і дотримання прав і свобод людини.
Тематика розслідувань:
- Військовополонені: аналіз ситуації, ведення непублічних списків утримуваних, підтримка родин, привернення уваги медіа, українського уряду та міжнародної спільноти до проблеми.
- Насильницькі зникнення: моніторинг публічної інформації для пошуку відповідних кейсів, інформаційна підтримка та адвокація кейсів із залученням родин зниклих у міжнародних правозахисних органах.
- Війна і правосуддя: аналіз та привернення уваги до ключових процесів в українських судах та проблем досудового слідства щодо війни, залучення журналістів до активнішого висвітлення цієї теми.
- Квазіправова система: аналіз створених Росією квазіорганів на тимчасово окупованих територіях України на прикладі окремих політично мотивованих кейсів, включаючи аналіз порушення прав учасників так званих судів.
- Інші воєнні злочини: моніторинг злочинів російської армії на території України, ведення списків постраждалих, встановлення ймовірних виконавців, співпраця з національними та правоохоронними органами для розслідування злочинів.