Зміна життя через спільноту та підтримку: групи взаємодопомоги в Луцьку

Що це за тренд: групи самопідтримки?Ми всі бачили в американських серіалах групи людей, які сидять в колі і розповідають свої життєві історії, діляться порадами одне з одним та насолоджуються кавою, ...

Додано:
Prowomen.ua

IMG_6126 (1)

Prowomen.ua

Що це за тренд: групи самопідтримки?

Ми всі бачили в американських серіалах групи людей, які сидять в колі і розповідають свої життєві історії, діляться порадами одне з одним та насолоджуються кавою, створюючи безпечну атмосферу прийняття та розуміння. Це групи психологічної самодопомоги або взаємопідтримки.

IMG_6126 (1)

У 2023 стався бум на групи взаємопідтримки в Україні. МОЗ заявило, що ми всі страждаємо чи будемо в майбутньому на різні психічні розлади. Донори та державні інституції приєднались до зусиль у наданні допомоги організаціям громадянського суспільства для створення груп підтримки на місцях. Відтак, у грудні, чи не кожна громадська організація має свою власну групу в багатьох населених пунктах країни.

«Ми детально аналізували середовище перед запуском в Луцьку та онлайн: визначали діяльність учасників, опитували тих, хто вже брав участь у подібних зустрічах в інших містах та намагались розробити власну ефективну формулу допомоги. Прагнули, аби наша ініціатива стала «цеглинкою» у фундаменті особистісного розвитку, сприяючи кращому розумінню себе та забезпечуючи стійкість у важкі періоди», – розповідає Юлія Євпак, голова правління ГО Pro Women UA.

Організація вперше запустила групи взаємодопомоги онлайн взимку 2023 року разом з інформаційною кампанією про різні інструменти підтримки себе в умовах невизначеності. Групи стартували офлайн у квітні цього року вже з підтримкою донорів.

IMG_6198

«Спочатку я планувала взяти участь лише в 1-2 зустрічах, але програма настільки насичена, що я змінила робочий графік. Групи повернули інтерес до життя, оскільки вже відчувала апатію» – розповідає наша учасниця Христина Зеленко, власниця масажної студії.

Групи взаємодопомоги – конфіденційний простір прийняття, безпечне місце для вдосконалення, розкриття потенціалу та розуміння себе. За вісім місяців команда Pro Women UA провела більше 60 зустрічей офлайн та близько 20 онлайн для 1100 учасників та учасниць. 

Особливості та професійний підхід:

  • Основними фасилітаторками груп є дипломовані психологині з відповідним досвідом роботи та з використанням доказових практик;
  • Динамічний формат, де учасниці використовують знання на практиці;
  • Відкриті та закриті групи з можливістю обрати різні теми;

«Участь у групах взаємодопомоги допомогли мені віднайти втрачені опори, знайти нові інструменти для емоційної стійкості та відновлення. Особливо вдячна за екологічну атмосферу на заняттях та професійність психологинь» – поділилась враженнями наша учасниця Оля Шулик, власниця соціального підприємства.

IMG_6142

Вплив груп на позитивні зміни у житті учасниць/ків:

Учасниці не лише помічають позитивні результати та зміни якості життя вже через декілька сесій, а й вчаться розуміти себе та обирати якісну психологічну допомогу в майбутньому. «Ми акцентуємо увагу на виборі підтверджених практик, і закликаємо уникати «інфоциганів», – додають організатори.

IMG_6216
«На групах взаємодопомоги завжди зустрічаю цікавих, сильних та різносторонньо розвинених людей, включно з лекторками. У мене зʼявилось більше віри в себе, я позбулась страхів  щодо думки інших», –  ділиться своїм досвідом ще одна наша учасниця Оксана Жешко, яка відважилась відкрити магазин одягу, незважаючи на свою основну професію лікарки.

У критичний момент ми діємо не на рівні своїх очікувань, а спираємося на рівень своєї підготовки. Це стимулює використовувати кожну можливість для зміцнення себе через групову динаміку, особливо в часи повномасштабної війни.

«Ми не можемо точно передбачити, як кожен з нас відчує психологічні наслідки повномасштабної війни, але ми переконані, що важливо навчитися розрізняти свої стани та емоції і хоча б раз відвідати групу в своєму місті», – радить команда Pro Women UA.

Наш інстаграм: https://www.instagram.com/pro.women.ua/
Наш фейсбук: https://www.facebook.com/prowomenua


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Курс обміну валют за грантами від Європейської Комісії: як звітувати донору?

Що робить місцеву демократію необхідною для країни у воєнний час?

Всесвітній день пам’яті жертв ДТП: як Україна може знизити смертність на дорогах?

Говоримо про ВІЛ / СНІД з дітьми: як, коли та що врахувати

Захист вебресурсів для громадських організацій: чому це важливо сьогодні?

Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)