Експерти підтримують створення Фонду енергоефективності, – опитування НЕЦУ
Експерти галузі підтримують ідею створення Фонду енергоефективності для інвестицій в масштабну термомодернізацію будівель України. Про це свідчить опитування, проведене Національним екологічним ...
Додано:
Громадський Простір
Експерти галузі підтримують ідею створення Фонду енергоефективності для інвестицій в масштабну термомодернізацію будівель України.
Про це свідчить опитування, проведене Національним екологічним центром України (НЕЦУ) спільно з Реанімаційним пакетом реформ (РПР) щодо концепції Фонду енергоефективності, представленої Міністерством регіонального розвитку. В опитуванні взяли участь громадські експерти, представники муніципалітетів, міжнародних донорських організацій та бізнесу.
Планується, що Фонд забезпечить фінансову та технічну підтримку впровадження енергоефективних заходів. Економія газу в Україні може становити понад 7 млрд м3 за умови належного виконання усіх заходів з модернізації житлового сектору.
На підтримку створення Фонду висловилися 80% респондентів. Деякі з експертів навіть визначили Фонд як рушій позитивних соціальних зрушень: створення нових робочих місць, пом’якшення впливу тарифів тощо.
“Очікування від Фонду є чималими: від надання грантів на енергоефективні проекти до широкої інформаційної кампанії з енергозбереження, – коментує екпертка НЕЦУ Анна Шумейко. – Проекти мають бути комплексні та націлені на вимірюваний результат: забезпечити комфорт мешканцям, економію коштів, максимальний екологічний ефект.Крім того, енергоефективні заходи мають стати доступними кожній родині”.
Експерти наполягають, що робота Фонду в регіонах має бути чітко спланована, а використання коштів населенням – якісно відстежуватися. Для цього експерти радять розробити систему моніторингу успіхів втілених заходів. Допомога Фонду має залежати від результатів: більше рівень енергозбереження – більше фінансової допомоги.
Повний аналіз коментарів до міністерської концепції Фонду енергоефективності можна переглянути за посиланням.
Контакти для додаткової інформації:
Олена Захарян
+38 096 916 07 19
[email protected]
Для довідки:
Створення Фондів енергоефективності або подібних фінансових механізмів для підтримки енергоефективних та інших “зелених” проектів є загальноприйнятою практикою у багатьох країнах Центральної та Східної Європи. Національний екологічний центр України вже аналізував досвід шести таких країн щодо функціонування таких фондів.