Новини пілотування перерозподілу влади прийняття рішень в громадах.

Грудень виявився насиченим на події та новини від партнерських громад, які впроваджують перерозподіл влади прийняття рішень з використанням CTS (Системи Токенів Громадян):Мешканці Арцизької та ...

Додано:
Moloda_Gromada

офіс тренінг семінар
Новини пілотування перерозподілу влади прийняття рішень в громадах.

Грудень виявився насиченим на події та новини від партнерських громад, які впроваджують перерозподіл влади прийняття рішень з використанням CTS (Системи Токенів Громадян):

Screenshot 2024-01-03 at 11.32.55

  • Мешканці Арцизької та Малинської громад (Одеська та Житомирська область) завершують свій 1-й цикл (тестування CTS) проведенням свого першого виваженого голосування отриманими РВ-токенами за місцеві проєкти. Чи всі проєкти будуть підтримані? Вже в січні 2024 очікується оголошення переможців та впровадження їх проєктів на користь громад. А за підсумками тестування громади інтегрували CTS у місцеві політики! Зокрема, в Положення про громадський бюджет Арцизької та Малинської ТГ.
  • Рудківська громада (Львівська область) вже впевнено користується “Фондом Стійкості Громади” з цільовим фондом в 100 тис грн: мешканці опанували всі наявні токени і очікують на проєкти малих підприємців для інвестування коштів. І це не все! Місцева рада оновила Положення “Громадського бюджету 2.0” (з CTS) та затвердила кошти в місцевому бюджеті на 2024 рік. Європейський молодіжний фонд підтримав прагнення громади посилити спроможність молоді з ГБ 2.0 і вже в січні відбудеться перша подія з представниками молоді Рудківщини! Чи стане ця подія справжнім проривом для молоді громади? Дочекаємось новин січня.
  • Дубечненська громада (Волинська область) нарешті запустила Бібліотеку Речей створену з використанням CTS! Отже мешканці можуть спільно користуватись її фондом і не витрачати власні кошти на купівлю коштовних речей для своїх домогосподарств. Мешканці-власники БР обрали самоокупну модель, яка передбачає можливість нарощувати фонд речей цієї бібліотеки незалежно від коштів донорів і це дуже круто. Чи станеться як бажається? 2024 рік покаже, а ми бажаємо їм успіху! Крім того, місцева рада затвердила Програму підтримки ініціатив жителів громади на 2024 рік з використанням CTS і кошти на неї в місцевому бюджеті на 2024 рік. Отже мешканців громади будуть очікувати нові смарт-контракти ГБ, токени та проєкти з чим їх щиро вітаємо!
  • Межівська громада (Дніпропетровська область) визначилась з підтримкою 3-х безпекових проектів за результатами виваженого голосування мешканців отриманими РВ-токенами у відповідності до своїх внесків за смарт-контрактами (донорство крові, безпека громади і надання допомоги). Автори проектів скорегували обсяг заходів і перейшли до їх впровадження. 

В грудні також відбулася дуже важлива міжнародна подіяГлобальний Саміт в Колумбії зібрав більше 700 представників міжнародних донорів та місцевих фондів! Організатори запросили до участі і представника нашої неформальної партнерської мережі “Розумна Взаємодія”. Протягом 3-х днів саміту, Інна Старчікова, виконавча директорка фонду “Молода громада”, плідно працювала з учасниками: вони отримали спеціальні РВ-токени та мали можливість долучитись до того досвіду, який вже отримали мешканці українських партнерських громад. Враховуючи зацікавленість учасників, організатори саміту планують провести окремий міжнародний захід для ознайомлення з перерозподілом влади прийняття рішень за допомоги української інновації. 

P.S. Для більш детального ознайомлення з моделями CTS, їх перевагами та користю для місцевих громад на підставі реальних кейсів рекомендуємо переглянути запис міжнародної конференції за посиланнямЯкщо після перегляду у вас буде бажання запровадити таку систему у вас в громаді, будь ласка, заповніть форму зворотнього звʼязку за посиланнямДіє конкурсний відбір громад для впровадження, якщо організатори відберуть ваш запит, з вами звʼяжуться за контактами, які ви вкажете в цій формі.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я