Революцію Гідності представили на виставці “Протест / Архітектура. Барикади, намети, суперклей” у Німеччині

У Франкфурті в Німецькому музеї архітектури розгорнуто унікальну виставку “Протест / Архітектура. Барикади, намети, суперклей”. У ній висвітлено світову протестну архітектуру від 1830 до 2023 року, ...

photo_2024-01-10_20-42-18
Революцію Гідності представили на виставці “Протест / Архітектура. Барикади, намети, суперклей” у Німеччині

У Франкфурті в Німецькому музеї архітектури розгорнуто унікальну виставку “Протест / Архітектура. Барикади, намети, суперклей”. У ній висвітлено світову протестну архітектуру від 1830 до 2023 року, яка, на переконання дослідників і кураторів виставки, а це Олівер Елсер, Анна-Марія Маєргофер, Дженніфер Дайк, Себастьян Гакеншмідт, розгортається, коли збурення поширюються на публічний простір і вкорінюються. 

У просторі 1400 квадратних метрів виставка представляє, аналізує та порівнює, поміж іншим, барикади революції 1848 року та 2013–2014 років на Майдані в Києві, вежі ядерних супротивників “Вільної Республіки Вендланд” у Горлебені в 1980 році та пальові будинки в Люцераті 2020–2023 років, сільську забудову супроти будівництва “Runway West” у 1980 році, наметові містечка Арабської весни, конструкції з мотузок і пластикових листів на площі Пуерта-дель-Соль у Мадриді 2011 року, будиночки на деревах лісу Гамбах із 2012 року дотепер, світлові лазерні проєкції демонстрантів у Гонконгу 2019-го.

photo_2024-01-10_20-42-09

Примітно, що в десяту річницю Революції Гідності виставка показує події Майдану в Києві як складник 13 тематичних досліджень, детально представлених моделями, матеріалами Національного музею Революції Гідності та фільмом режисера Олівера Гардта.

“Архітектура відіграла важливу роль у досягненні протестувальниками мети – як на майдані Незалежності в Києві, так і на площі Тахрір у Каїрі, у протестах  у Бразилії чи Німеччини. На Майдані протестний простір став своєрідною багаторівневою фортецею із захопленими будівлями, спорудженими барикадами, наметовим містечком та революційними інсталяціями. Важливо, що наша революція ввійшла окремою сторінкою до світової історії протестного руху не лише як суспільне чи політичне явище, а й як просторовий феномен”, – переконаний Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

photo_2024-01-10_20-42-13

Виставку доповнюють освітні заходи. У грудні провели дискусію “Протестні колекції в музеях: Майдан \ Movimiento 15M”, де на прикладі української Революції Гідності й іспанського  “Руху 15М” Ігор Пошивайло та Джулія Рамірес Бланко, документатор протестів і провідна дослідниця Мадридського університету Комплутенсе, найбільшого університету Іспанії, розглядали питання музеєфікації та презентації протестного середовища.

На основі виставки “Протест / Архітектура. Барикади, намети, суперклей” видано енциклопедичний каталог, в якому сказано й про український Майдан.

Опісля Німеччини виставка мандруватиме до Австрії та Швейцарії.
Працюємо над тим, щоб привезти цей проєкт і до України. 

 

Джерело: Національний музей Революції Гідності.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи