Жінки та Майдан

17 травня 2014 року на Майдані Незалежності відкрилась фотовиставка, що присвячена жінкам Майдану. Як зазначають організатори, виставка «Жінки Майдану» є спробою зафіксувати й зберегти ...

Майдан та жінки
Жінки та Майдан

17 травня 2014 року на Майдані Незалежності відкрилась фотовиставка, що присвячена жінкам Майдану.

Як зазначають організатори, виставка «Жінки Майдану» є спробою зафіксувати й зберегти не-редагований і не-підправлений політичними істориками образ українського жіноцтва – матерів, сестер, дружин, дочок, які з жертовною самопосвятою й шляхетним кодексом служіння українському народу відстоювали на Майдані його право на гідне життя. Жінки Майдану, із природної спонуки бути по стороні того, кому загрожує небезпека, діяльною незрадливою любов’ю, без скарг, нарікань й плачу, тихим непоказним героїзмом й самодисципліною підтримували дух Майдану, й гідно, із незахитаною вірою, пройшли через усі майдано-секунди-хвилини-години-дні, що були під пильним прицілом снайперівської гвинтівки.

В експозицію увійшли світлини двадцяти п’яти фотографів з України, США, Португалії й Росії, у яких схоплено глибинну духовність й внутрішню сутність Майдану, витворювану перед лицем нищення й упослідження людяності.

На відкритті виставки голова Міжнародної фулбрайтівської ради Том Гілі зазначив: “Це завжди є важливо у кожній боротьбі знати – хто був там, хто був автором цієї боротьби, хто був свідком. Ніхто не творить історію окрім людей. Незвично, що на цих фото є жінки у різних ролях – це жінки, які працюють, будують, зцілюють, захищають, говорять, борються. Незвично дивитись на це“.

“Жінка не могла бути осторонь цих подій. І ми вийшли на Майдан поруч із чоловіками. Жінки на Майдані, багато хто знає, були на Майдані повсякчас. Ми волонтерили на кухні, ми сортували ліки, проводились курси самооборони, медичної допомоги…. коли потрібно було, жінки були на барикадах”, – Голова Правління громадської благодійної організації «Українське Фулбрайтівське Коло», директор наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія» Тетяна Ярошенко.

Про роль жінки на Майдані розповідає Наталія Карбовська, голова Правління Міжнародного благодійного фонду «Український жіночий фонд»:

Жіноча сотня, це в першу чергу міжорганізаційне об’єднання жінок Майдану, які відчували, що цей дискурс класичний, націоналістичний, консервативний про місце жінки в суспільстві… він уже дратує всіх. Жінка потребує поваги, жінка потребує визнання свого внеску”, – розповідає координатор Жіночої сотні імені Ольги Кобилянської Ніна Потарська.

Довідково:

Організатори фотовиставки: Програма імені Фулбрайта в Україні, громадська благодійна організація «Українське Фулбрайтівське Коло», Міжнародний благодійний фонд «Український жіночий фонд» та Жіноча сотня імені Ольги Кобилянської.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку