Конкурс для громад на участь у проєкті «Активна молодь – сильна громада»

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
genova

421955993_394184703289629_6899369194436198623_n
Конкурс для громад на участь у проєкті «Активна молодь – сильна громада»

Громадська організація «Центр політичних студій» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» оголошує конкурс для відбору громад на участь у проєкті «Активна молодь – сильна громада».

Соціально і політично мотивована молодь, що бере активну участь у справах своїх громад і суспільства, є наріжним каменем функціонування демократії та її процвітання. Як свідчать різні ключові моменти розвитку української демократії з часів незалежності країни, українська молодь має потенціал відігравати фундаментальну роль у подоланні політичної кризи, в яку Україна впадала протягом останніх десятиліть. Тим не менш, соціально-політична участь молоді залишається надзвичайно обмеженою протягом найбільш бурхливого періоду сучасної української історії, в якому вона зараз живе. Більшість молодих людей в Україні сьогодні не бере участі у прийнятті рішень на місцевому та національному рівні, навіть з життєво важливих питань, що їх безпосередньо хвилюють та які значною мірою впливають на їхнє життя. Відчуття безсилля в процесі прийняття рішень приводить молодь України до громадянської апатії, відсторонення та відчуження від політичної системи власної країни. Нечисленна мотивована і організована молодь, серед якої – члени існуючих місцевих молодіжних рад, зазвичай, вкрай потребують більше знань, навичок і, зокрема, ознайомлення з кращими міжнародними практиками у молодіжному соціально-політичному активізмі, щоб більш ефективно ініціювати зміни у своїх громадах.

Молодіжні ради в Україні не є новим інструментом залучення молоді до прийняття рішень у межах територіальних громад. В рамках системи місцевого самоврядування та стимулювання децентралізації з 2014 року, низкою місцевих органів влади в Україні, включно з деякими громадами-партнерками Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», було розроблено місцеві плани/стратегії молодіжної політики та створено місцеві молодіжні ради, роль яких полягає в тому, щоби брати активну участь у молодіжній політиці на місцевому рівні та слугувати основними каналами для участі та впливу молоді на питання, що повстають у місцевих громадах. Через сукупність складних факторів, здебільшого пов’язаних з нестачею відповідних знань та мотивації серед молоді, ТГ та інших представників громад, у більшості українських громад немає молодіжних рад, тоді як вже створені місцеві молодіжні ради найчастіше або не є активними, або демонструють незначну ефективність чи вплив на місцеві справи.

Тим не менш, незважаючи на таку похмуру реальність, сам факт існування бази для створення та функціонування місцевих молодіжних рад як платформи для молодіжної соціально-політичної діяльності та залучення в українських ТГ, є прекрасним фундаментом, на якому молодь може отримати можливість відігравати дедалі більшу роль у місцевому самоврядуванні та справах громад. 

Метою проєкту є створення активних та впливових молодіжних рад та підвищенню рівня практичних знань та навичок членів цих молодіжних рад для ефективної і впливової участі у місцевих справах та процесах прийняття рішень. Проєкт спрямований на підтримку молодіжних рад, щоби вони стали спроможними, активними та впливовими у місцевих справах, стали мережею формальних груп, яка заповнює комунікаційну прогалину між органами місцевого самоврядування та місцевою молоддю та допомагає громадам у впровадженні демократичних змін, соціально-економічному розвитку та подоланні наслідків війни, що триває. В рамках проєктної діяльності буде створено молодіжні ради в громадах, де їх ще немає, а існуючі молодіжні ради будуть відновлені та стануть більш активними, впливовими та ефективними. Також будуть докладені зусилля для популяризації та підтримки молодіжних рад серед зацікавлених сторін місцевого самоврядування та місцевих мешканців у громадах-партнерках.

До проєкту буде долучено 30 відібраних територіальних громад з  Волинської, Рівненської та Одеської областей. Участі у конкурсі можуть брати як громади-партнерки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», так і інші громади з цільових областей. 

Запропонований проєкт сприятиме створенню активних та впливових молодіжних рад у тридцяти відібраних територіальних громадах (пріоритет буде надано громадам-партнеркам) Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та підвищенню рівня практичних знань та навичок членів цих молодіжних рад для ефективної та впливової участі у місцевих справах та процесах прийняття рішень. Проєкт спрямований на підтримку молодіжних рад, щоби вони стали спроможними, активними та впливовими у місцевих справах, стали мережею формальних груп, яка заповнює комунікаційну прогалину між органами місцевого самоврядування та місцевою молоддю та допомагає громадам у впровадженні демократичних змін, соціально-економічному розвитку та подоланні наслідків війни, що триває. В рамках проєктної діяльності буде створено молодіжні ради в громадах, де їх ще немає, а існуючі молодіжні ради будуть відновлені та стануть більш активними, впливовими та ефективними. Також будуть докладені зусилля для популяризації та підтримки молодіжних рад серед зацікавлених сторін місцевого самоврядування та місцевих мешканців у громадах-партнерках. 

ГО «Центр Політичних Студій» (ЦПС) – це аналітично-тренінгова громадська організація, заснована у 2009 році  з метою об’єднання зусиль громадськості задля розбудови в Україні громадянського суспільства, демократичних інститутів та дієвого місцевого самоврядування.

Місія ЦПС – активізація структурних суспільно-політичних перетворень в Україні шляхом творення сучасної світоглядної парадигми політичного мислення в українському суспільстві. Основна мета це – реалізація та захист інтересів, прав і свобод членів організації шляхом сприяння у вивченні проблем суспільних інституцій, економічному і соціальному прогресу суспільства, об’єднання зусиль громадськості для становлення в Україні відкритої моральної політики як необхідної передумови побудови громадянського суспільства, ефективного використання всіх наявних можливостей розвитку та утвердження демократичних цінностей, розбудові демократичних інституцій, дієвого місцевого самоврядування, відродження та плекання національної свідомості та політичної освіти населення.

Завдання ЦПС – зміна та розвиток політичної свідомості громадсько- та політично-активної частини населення через усвідомлення своєї проактивної ролі в процесі розвитку українського суспільства, побудову якісно нових ціннісних орієнтацій, політичного дискурсу та політичної культури.

Умови участі

До участі в проєкті запрошуються сільські, селищні, міські громади з Волинської, Рівненської й Одеської областей. У конкурсі мають право брати участь громади, в яких уже створені молодіжні ради, а також в яких тільки планується їх створення.

Відбір грунтуватиметься на таких принципах:

  • Відбір є прозорим та конкурентним, з ясними критеріями та об’єктивною системою оцінювання.
  • Критерії відбору застосовуватиметься на рівних засадах для кожної області.
  • Відібрані громади мають представляти різноманітність типів та характеристик об’єднаних громад, існуючих в Україні.

Оцінювання досвіду та спроможності громади, які подали заявки, проводитиметься за такими основними групами показників:

  1. Мотивація громади брати участь в проекті;
  2. Досвід залучення молоді до прийнятті рішень органами ОМС через механізми участі;
  3. Участь громадськості та інклюзивність.

Процедура відбору

Відбір громад складається з двох етапів: 

  • оцінювання заявок 
  • співбесіда із командою проєкту (за необхідності)

Процес подання заявок

До цього запрошення додається заявка, яку громада має заповнити та подати не пізніше 23 лютого 2024 року.

У заявці містяться питання про минулий досвід громади, зокрема, питання про керівництво, управління громадою та залучення молоді. 

Для подачі заявки необхідно заповнити її, підписати та надіслати разом з додатками на електронну адресу [email protected], вказавши у темі листа «Назва громади, конкурс «Активна молодь – сильна громада».

Питання приймаються у письмовому вигляді на електронну адресу [email protected] до 20 лютого включно.  

Консультації також можна отримати за телефоном +38 (066)126 84 25.

Конкурс відбувається в рамках реалізації проєкту «Активна молодь – сильна громада», що здійснюється Громадською організацією «Центр політичних студій», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього конкурсу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Останні публікації цього розділу:

Тендер на закупівлю методичних матеріалів для класів безпеки

Тендер пропозицій на закупівлю приладдя молодіжних центрів та арт-матеріалів для спільних занять з дітьми, офісний супровід

Запрошення до участі у тендері з метою підписання договору поставки без фіксації ціни на канцелярські, господарчі товари та матеріали для творчості (UHF-7)

Конкурс на закупівлю обладнання №1 (Ноутбук)

Тендерна пропозиція щодо постачання шин та інших автотоварів

Тендерна пропозиція щодо постачання товарів для забезпечення фізичної безпеки співробітників і надавачів послуг