Тривають консультації щодо вдосконалення механізму репарацій для цивільних полонених. СЦГІ провів фокус-групу з профільними організаціями

Східноукраїнський центр громадських ініціатив продовжує консультації щодо вдосконалення механізму справедливих репарацій для цивільних, які були позбавлені свободи під час російської агресії проти ...

Додано:
eucci

vf_PXL_2024021
Тривають консультації щодо вдосконалення механізму репарацій для цивільних полонених. СЦГІ провів фокус-групу з профільними організаціями

Східноукраїнський центр громадських ініціатив продовжує консультації щодо вдосконалення механізму справедливих репарацій для цивільних, які були позбавлені свободи під час російської агресії проти України та для рідних таких осіб.

16 лютого відбулася фокус-група з  організаціями які надають психологічну, медичну, юридичну, гуманітарну та іншу допомогу цивільним полоненим та їхнім рідним.

Обговорювалися проблеми з документами, житлом, неналежною роботою Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України тощо.

Учасники наголосили, що державним органам потрібно проводити більше інформування як серед громадян, так і серед чиновників про існування такої категорії постраждалих як цивільні полонені. Вони поділилися досвідом, що брак інформації та комунікації часто відчутний навіть в профільних структурах.

Під час обговорення учасники, які працюють з постраждалими по всій території України розповіли, що допомога в соціальних структурах на місцях залежить насамперед від очільників громад. Відтак на думку учасників фокус-групу ця проблема може бути вирішена через створення конкретних алгоритмів надання допомоги і встановлення відповідальних осіб на рівні органів соціального захисту в громадах.

В ході обговорення також порушувалося питання про те, що допомога особам звільненим з полону має бути достатньою для їхнього відновлення. Водночас вона не має переходити межі і сприяти формуванню синдрому навченої безпорадності.

 Напередодні подібні фокус-групи пройшли за участі цивільних, які були незаконно позбавлені волі внаслідок російської агресії. 

Діяльність здійснюються в рамках реалізації дослідницького проекту у співпраці із британською правозахисною організацією Ceasefire за підтримки Фундації «Відкрите суспільство».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

В Україні розпочинається програма відновлення і підтримки жінок від ГО «Так Штаб»

Планування розвитку Зазим’я: від соціального захисту до економічного зростання

Молодь України зібралася на Рівненщині для участі у всеукраїнському тренінгу «Лідерська академія»

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР

Cпівпраця влади та неурядового сектору у сфері відновлення громад на Миколаївщині