Україна у фокусі: розпізнати пропаганду, зрозуміти факти

26 лютого в Берлінському департаменті політичної освіти відбулася урочиста презентація унікальної книги, створеної відомими експертами та експертками для німецькомовних читачів - "Україна у фокусі: ...

Додано:
NewDruzhkivka

XH9A3119
Україна у фокусі: розпізнати пропаганду, зрозуміти факти

26 лютого в Берлінському департаменті політичної освіти відбулася урочиста презентація унікальної книги, створеної відомими експертами та експертками для німецькомовних читачів – “Україна у фокусі: розпізнати пропаганду, зрозуміти факти”.

photo_2024-02-28_10-57-32

Україна стала фокусом світової уваги після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року. Однак російська пропаганда працює не одне століття, тож після російської анексії Криму та вторгнення в Україну у 2014 році, спотворене уявлення про Україну в західноєвропейських ЗМІ стало очевидним. Імідж країни залишався неоднозначним, формуючись під впливом російськоцентричної перспективи та дезінформації протягом десятиліть.

“Ми намагаємося виходити на діалогові майданчики з людьми в різні способи, аби відповідати на їхні запитання. Я думаю, що всі методи доповнюють один одного, але нам досі не вистачало такої книги, де просто пояснюються важливі речі. Нашим авторкам та авторам насправді вдалося донести цю інформацію простіше і доступніше”, – ділиться Наталія Пригорницька, авторка ідеї книги та співвидавниця.

photo_2024-02-28_10-57-31 (2) photo_2024-02-28_10-57-33

photo_2024-02-28_10-57-32 (2) photo_2024-02-28_10-57-32 (5)   

Книга “Україна у фокусі: розпізнати пропаганду, зрозуміти факти” висвітлює дезінформацію та фейки стосовно України. Водночас вона пропонує аргументи та рекомендації для поглиблення теми. Основна мета полягає в протидії дезінформації та поширенні автентичного іміджу України та українського народу. “Нам, як українській діаспорі, вдалося обрати теми, важливі для України, та знайти тон, зрозумілий німецькій аудиторії”, – розповідає Катерина Павлова, співвидавниця та старша координаторка проєктів у ГО CRISP.

Спершу видавниці проаналізували антиукраїнські наративи в німецькому суспільстві і верифікували їх через інтерв’ю з експертами та експертками. Тоді звернулися до авторок і авторів, запропонувавши попрацювати з конкретними міфами. Після тісної комунікації, редакції і вичитки на полицях з’явилася книга.

Під час презентації була можливість поставити питання авторам та авторкам текстів. У панельній дискусії взяли участь Наталія Пригорницька, Юрій Гуржи, Ребекка Гармс та Себастіан Кріст. Модерувала Гезіне Дорнблют. А також на презентації були присутні авторки і автори Оксана Потельчак, Олександра Бінерт, Томас Франке та Оксана Щур. 

photo_2024-02-28_10-57-32 (3)

“Фейк про те, що Крим є російським, став одним із найважливіших успіхів Росії в гібридній війні. Ця дезінформація існувала впродовж тривалого часу і зараз працює на користь війни, впливаючи, в тому числі, і на німецьку політику. Частково з цієї причини певні системи озброєнь, зокрема “Таурус”, які допомогли б Україні перервати шляхи постачання російської армії на південному фронті, досі не постачаються”, – розповіла під час панелі Ребекка Гармс, громадська діячка, членкиня Європарламенту 2004-2019 рр. 

photo_2024-02-28_10-57-31 photo_2024-02-28_10-57-33

Наразі авторки книги працюють над тим, аби максимально ефективно розповсюдити 1000 примірників, і шукають видавництво для наступного тиражу. Книгу можна отримати безкоштовно, у Берлінському центрі політичної освіти за адресою Hardenbergstraße 22-24, 10623 Berlin. 

Також, на сторінці книги в Instagram ведеться збір на облаштування укриття у Харківському навчальному закладі.

photo_2024-02-28_10-57-32 (4)

Книга створена в рамках проєкту “Разом ми сильні”, впровадженого ГО CRISP та ГО Open Platform за підтримки Берлінського департаменту політичної освіти.


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я