Верховна Рада проголосувала за закони, що наближають безвізовий режим

Сьогодні Верховна Рада України прийняла чотири закони, які необхідні для спрощення візового режиму з країнами Євросоюзу. 1. Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких ...

РПР
Верховна Рада проголосувала за закони, що наближають безвізовий режим

Сьогодні Верховна Рада України прийняла чотири закони, які необхідні для спрощення візового режиму з країнами Євросоюзу.

1. Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України”.

Закон спрямований на виконання рекомендацій експертів Європейської Комісії щодо удосконалення положень антикорупційного законодавства, наданих у рамках переговорів щодо лібералізації ЄС візового режиму для України, йдеться на сайті Верховної Ради України. Законодавчим актом встановленоадміністративну відповідальність за подання у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру недостовірних відомостей.

Згідно із законом, органи доходів та зборів, а також органи управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України позбавляються повноважень щодо складання протоколів у справах про правопорушення. Відповідний законопроект зареєстровано за №4556.

2. Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні).

Законодавчим актом визначено терміни “дискримінація”, “непряма дискримінація”, “оголошений намір про дискримінацію”, “пособництво у дискримінації”. Законом також розширено перелік ознак, дискримінація за якими забороняється; сфери дії закону; форм дискримінації; повноважень Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини тощо.

3. Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до законів України, пов’язаних з діяльністю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері захисту персональних даних”.

Законодавчим актом визначено, що дія Закону “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” у випадках, передбачених законом також поширюється на відносини, що виникають між юридичними особами публічного та приватного права, а також фізичними особами, які перебувають на території України.

4. Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до статті 1 Закону України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту” (щодо врахування документів у сфері міграції).

Закон спрямований на виконання критеріїв першої фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України.

Законом розширено поняття “додатковий захист” у відповідності з Директивою Європарламенту і Ради ЄС 2011/95 стосовно стандартів для кваліфікації громадян третіх країн чи осіб без громадянства, як бенефіціарів міжнародного захисту, єдиного статусу для біженців або для осіб, що мають право на додатковий захист і стосовно змісту захисту від 13.12.2011 та поняття “тимчасовий захист” у відповідності з Директивою Ради ЄС 2001/55/ЄС “Про мінімальні стандарти для надання тимчасового захисту у випадку масового притоку переміщених осіб і про заходи, які забезпечують баланс зусиль Держав-членів при прийомі таких осіб і несенні наслідків їх прийому” від 20 липня 2001 року.

Детальніше про це на сайті ВРУ. 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи

ProjectPro: підтримка Європейського Союзу для українського бізнесу

Практика Театру Пригноблених увійшла до альбому інклюзивних мистецьких практик в Україні