План відновлення Новобілоуської громади на Чернігівщині: екватор

Перше засідання Діалогової платформи пройшло в селі Новий Білоус 7 березня 2024 року. Діяльність платформи покликана посилити участь жителів громади у процесах відновлення.Відкриваючи захід, керівник ...

Додано:
DobroCN

IMG-20240308-WA0013
План відновлення Новобілоуської громади на Чернігівщині: екватор

Перше засідання Діалогової платформи пройшло в селі Новий Білоус 7 березня 2024 року. Діяльність платформи покликана посилити участь жителів громади у процесах відновлення.

Відкриваючи захід, керівник проєкту Олександр Підгорний наголосив на важливості залучення жителів до розробки плану відновлення. Найкращі результати досягаються коли громадяни та місцева влада разом розробляють та контролюють проекти відновлення і розвитку.

Експерт проєкту Микола Силенко розповів чому громади розробляють стратегії і/або плани відновлення. Щоб зберегти громаду, а ще краще досягти результатів, потрібно ставити цілі і мати план їх досягнення – потрібна стратегія.

IMG-20240308-WA0004 IMG-20240308-WA0013

Діалогова платформа – ефективний майданчик щоб донести громадськості проміжні результати напрацювань, обмінятись думками і накидати разом чорновий варіант SWOT-аналізу.

Що ми маємо на сьогодні:

  • написаний І розділ – соціально-економічне становище Новобілоуської ТГ;
  • проанкетовано представників бізнесу і жителів, які виїхали з громади, отримано цікаві і дещо несподівані результати (про них пізніше);
  • зроблено аналіз сильних та слабких сторін, загроз і можливостей;
  • забезпечено координацію з командою, яка паралельно пише Програму комплексного відновлення.

Під час зустрічі було дуже багато дискусій, суперечок і дебатів. І все ж перемогло прагнення активних людей до змін, до реалізації свого потенціалу і втілення кращих ідей. Навіть в умовах воєнного стану у сільській місцевості достатньо ініціативних і креативних жителів. Їх треба слухати, підтримувати і допомагати у втіленні задумів.

IMG-20240308-WA0014 IMG-20240308-WA0016

Порадували старости. Вони були не просто активні, а й максимально конструктивні у своїх пропозиціях. Відчувається, що люди добре обізнані з проблемами своїх округів і вболівають за їх майбутнє.

Приємно, що участь у таких заходах постійно бере голова громади і його команда. Вони вносять корективи, діляться думками, співпрацюють з активом. Це добрий сигнал і правильний шлях.

 

Діяльність проводиться ГО «Центр Доброчин» в рамках проєкту «Забезпечення участі громадян для ефективного відновлення Новобілоуської громади Чернігівської області»  за  підтримки  МФ «Відродження», програма «Демократія та належне врядування».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР

Обговорили співпрацю влади та неурядового сектору у сфері відновлення громад та регіону

Яка вона — українська ідентичність? Відкриті читання «Живої бібліотеки» — на DOCUSPACE

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання