Ініціатива «Адвокат майбутнього» сформує нове покоління лідерів в професії

1 червня 2016 року у Києві у приміщенні  ІА «ЛігаБізнесІнформ» відбулася офіційна презентація ініціативи «Адвокат майбутнього» - першої та унікальної програми професійної підготовки адвокатів, ...

Додано:
uba

3-300x225
Ініціатива «Адвокат майбутнього» сформує нове покоління лідерів в професії

1 червня 2016 року у Києві у приміщенні  ІА «ЛігаБізнесІнформ» відбулася офіційна презентація ініціативи «Адвокат майбутнього» – першої та унікальної програми професійної підготовки адвокатів, направленої на створення нової генерації лідерів та поліпшення якості надання правової допомоги.

Ініціатива «Адвокат майбутнього» буде реалізовуватися Канадським бюро міжнародної освіти за фінансової підтримки Уряду Канади у партнерстві з Асоціацією правників України (АПУ) та Всеукраїнським об’єднанням адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу. Відповідний меморандум був підписаний керівниками зазначених організацій раніше цього дня.

«Ініціатива «Адвокат майбутнього» для мене є своєрідним «юридичним МВА». Так, адже учасники тренінгів зможуть удосконалити свої професійні здібності, розвинути лідерські якості, комунікаційні навички тощо. Як результат ми якісно підвищимо професійний рівень наших колег і підготуємо їх до більш якісної роботи як в залах судового засідання так і в реалізації  громадських ініціатив як локального, так і загальнонаціонального масштабу, – поділився враженнями Президент АПУ Денис Бугай.

«Програма професійної підготовки адвокатів спрямована на розвиток навичок з надання правової допомоги й адвокації для підтримки довгострокового розвитку професійної юридичної спільноти, правової допомоги та реформ  у сфері правосуддя в Україні», – повідомила директор Проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» Лариса Бізо.

Участь у першому пілотному запуску проекту візьмуть орієнтовно 100-150 правників зі всіх регіонів України. «Ключовим для нас є те, що конкурс буде максимально прозорим та відкритим, а анонсування – якомога ширшим. Ми розраховуємо на те, що колеги, які пройдуть навчання, реалізовуватимуть отримані знання на практиці. І це буде їх першочерговою відповідальністю», – повідомив Денис Бугай.

Для визначення, яких саме знань та навичок потребують адвокати, в Україні протягом тижня перебувала делегація канадських експертів у складі пані Кімберлі Інксатер (Kimberly Inksater), керівника міжнародних програм Канадської асоціації юристів (Canadian Bar Association, СВА), та Сари МакКензі (Sarah MacKenzie), юриста-координатора із законопроектної роботи та розробки реформ у СВА. Оціночні сесії були проведені у трьох містах – Києві, Львові та Одесі за участі адвокатів з десяти регіонів країни.

За підсумками зустрічей були виокремлені основні напрямки, в яких здійснюватиметься підготовка адвокатів. Серед них – професійна етика адвоката, розвиток комунікаційних здібностей,  проектний менеджмент та управління  організацією, навички публічних виступів і, безперечно, лобіювання та законопроектна робота.

На наступному етапі реалізації ініціативи відбудеться розробка програми навчання та підбір  тренерів, серед яких будуть як канадські експерти, так і вітчизняні тренери. Очікується, що ініціатива триватиме орієнтовно впродовж трьох років.

Участь у прес-конференції взяли Джон Хойлс (John Hoyles), голова СВА, який перебуває в Україні з робочим візитом на запрошення АПУ, та Вікторія Мітько, голова Правління Всеукраїнського об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу.

Очільник СВА у своєму виступі вказав на спорідненість двох організацій та висловив переконання у тому, що співпраця між АПУ та СВА буде тривалою та плідною, а ініціатива «Адвокат майбутнього» допоможе налагодити комунікацію між правниками та сприятиме поліпшенню якості правосуддя в країні.

Асоціація правників України принагідно висловлює щиру вдячність Канадському бюро міжнародної освіти, зокрема, Проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Канадській асоціації юристів за підтримку правничої спільноти країни та готовність реалізовувати ініціативу «Адвокат майбутнього».


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я