У Черняхівській громаді експерти презентували економічний профіль розроблений за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Економічний профіль Черняхівської територіальної громади презентували 11 березня експерти НУО «Сучасний Формат». Документ створений за підтримки Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і ...

Додано:
modernformat

IMG_5564
У Черняхівській громаді експерти презентували економічний профіль розроблений за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Економічний профіль Черняхівської територіальної громади презентували 11 березня експерти НУО «Сучасний Формат». Документ створений за підтримки Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Під час презентації представники влади та бізнесу разом з експертами обговорили місцеві проблеми, які впливають на розвиток економіки в громаді.

Зокрема, учасники відзначили декілька тенденцій, які чітко показують стан розвитку бізнесу в Черняхівській громаді. По-перше, тут фіксується зростання кількості зареєстрованих ФОП з 533 у 2021 році до 613 в 2022 році. Проаналізувавши під час зустрічі ряд тенденцій, які стосуються малого та середнього бізнесу, експортної діяльності, роботи з кадрами і ринку праці в громаді, учасники заходу зробили висновок, що Черняхівська громада – це одна з недооцінених громад.

Громада має значні природні ресурси, гарне місце знаходження (траса М21, залізничне полотно, яке проходить в декількох напрямках громади), але при цьому співпраця між громадою і бізнесом – дуже низька. Налагодивши момент співпраці з бізнесом, Черняхівська ТГ зможе в рази збільшити надходження до бюджету. Нині громада має іноземні інвестиції у вигляді декількох підприємств, але простір для розвитку існуючих і створення нових цікавих інвестиційних проєктів залишається.

Наталія Ревчук, Черняхівський селищний голова
У нас дуже позитивні враження від зустрічі. Ми взяли багато корисного, розуміємо, над чим варто працювати. До повномасштабної війни у нас було багато напрацювань з інвесторами, ми працювали над всіма умовами для того, щоб дати інвесторам можливість працювати в громаді. Війна дуже вплинула, багато інвесторів відмовилися. Зараз ми продовжуємо працювати і думаю, що в 2024 році у нас з’явиться новий інвестор.

 Нагадаємо, НУО «Сучасний Формат» допомагає 10 громадам-партнеркам Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Житомирській області розробити програми місцевого економічного розвитку (МЕР). Участь у проєкті беруть Гришковецька, Ємільчинська, Звягельска, Іршанська, Коростенська, Любарська, Тетерівська, Хорошівська, Черняхівська, Чуднівська громади Житомирщини.

 Проєкт націлений на:

  • надання органам місцевого самоврядування (ОМС) Житомирської області методичної, просвітницької та консультативної підтримки з питань місцевого економічного розвитку;
  • здійснення територіального аналізу місцевого економічного розвитку відібраних до проєкту громад;
  • проведення навчальних заходів для представників ОМС з питань основ, процедур та процесів місцевого економічного розвитку, антикризових інструментів МЕР;
  • забезпечення швидкого реагування для вирішення соціально-економічних труднощів і потреб громад у воєнний та післявоєнний період та ін.

——————————————————

Цей захід організований НУО «Сучасний Формат» у рамках проекту «Сприяння поступовому переходу між реагуванням на надзвичайні ситуації органами місцевого самоврядування та сталим соціально-економічним розвитком і зростанням шляхом запровадження антикризових інструментів місцевого економічного розвитку (МЕР) та демонстрації програм МЕР, які передбачають відновлення території громад» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

IMG_5634-min IMG_5633-min IMG_5631-min IMG_5625-min IMG_5621-min IMG_5613-min IMG_5611-min IMG_5602-min IMG_5599-min IMG_5594-min IMG_5592-min IMG_5589-min IMG_5580-min IMG_5564


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Великоберезнянська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Балтська громада розпочала роботу над стратегією розвитку: результати установчого засідання

Відбулася установча зустріч із розроблення змін до стратегії розвитку Вишнівської сільської територіальної громади

У Херсоні відкрили новий центр психосоціальної підтримки

Добрянська громада формує свій соціально-економічний профіль

Як проходить процес відбудови/відновлення в Запорізькій області