У 5 областях переселенці можуть отримати підтримку з працевлаштуванням або відновленням бізнесу

Проєкт «Підтримка відновлення соціальної та фінансової стійкості громад, постраждалих від війни на сході та заході України» реалізують у Хмельницькій, Сумській, Тернопільській, Харківській та ...

Додано:
Oksana Stelmakh

d84c643037ef1ad3af8fe366502c6c3a
У 5 областях переселенці можуть отримати підтримку з працевлаштуванням або відновленням бізнесу

Проєкт «Підтримка відновлення соціальної та фінансової стійкості громад, постраждалих від війни на сході та заході України» реалізують у Хмельницькій, Сумській, Тернопільській, Харківській та Полтавській областях. Ця ініціатива вплине на розвиток громад та інтеграцію в них вимушених переселенців.

6 березня на базі Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» на Хмельниччині відбулася інформаційна сесія «Огляд проектів і діяльності Joint Emergency Response in Ukraine (JERU) на території громад Хмельницької області». Представники організації розповіли про напрями діяльності та нові перспективи співпраці з громадами регіону.

«У 2022 році U-LEAD допомагав кільком громад Хмельниччини розробляти місцеві програми інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Приємно, що зараз JERU відзначає найсистемнішу та найрезультативнішу співрацю саме з цими громадами. Тому таким важливим є діалог не лише між громадами і окремими програмами, фондами, проєктами, а й безпосередньо між організаціями, що працюють для розвитку громад», — розповів Дмитро Василенко, керівник цього Регіонального офісу.

Учасники дізналися про діяльність JERU на території громад Хмельницької області впродовж 2022-2023 років. Зокрема, про матеріальну та грошову допомогу, психосоціальну підтримку та надання засобів до існування ВПО.

Заступниця керівника з проєктів та програм JERU Олена Рутковська, розповіла про реалізацію проєкту «Підтримка відновлення соціальної та фінансової стійкості громад, які постраждали від війни на Сході та Заході України». Він має на меті підвищити стійкість постраждалого від війни населення України через розширення їхнього доступу до систем і послуг ринку праці, а також спрощення доступу жителів сільських територій для розвитку бізнесу та зміцнення потенціалу ринку праці.

«Допомога гуманітарних організацій для українців, постраждалих від війни та бойових дій, зараз трансформується з екстреної натуральної (матеріальної) в таку, що дає відновлення або створення засобів для існування, розвитку тощо. І наш проєкт працюватиме в цьому ж напрямі», — пояснила вона.

В першу чергу очікується, що в результаті реалізації задуманого завдяки інформаційному забезпеченню та створенню соціальних партнерств зміцниться система ринку праці. По-друге, шукачі роботи отримають справедливий доступ до працевлаштування завдяки навичкам, затребуваним на ринку праці. По-третє, завдяки наданню фінансових та консультаційних послуг мікро-, малому та середньому бізнесу підсилиться підприємницька діяльність.

Тільки в Хмельницькій області в рамках проєкту планується профінансувати навчання 20 осіб, організувати оплачуване стажування 20 осіб на підприємствах, надати гранти до 1500 євро для мікробізнесу та до 20000 євро для малого та середнього бізнесу.

«Ми відкриті до діалогу і прагнемо працювати саме з тими громадами, на території яких є потенційні учасники проєкту. Звертайтеся, будемо разом шукати можливості для розвитку», — наголосила Рутковська.

Фахівчиня з проєктів та програм JERU Ольга Коршук розповіла про приклади грантування релокованого підприємства з Харкова та відкриття невеликої майстерні з виробництва зефіру. Ці та інші проєкти, підтримані JERU, спрямовані на створення робочих місць, розширення можливостей виробництва, підтримку підприємців тощо. Також учасники отримували менторську підтримку, підвищили рівень своїх професійних, комунікативних та лідерських якостей. Крім того, для шукачів роботи та роботодавців проводилися різноманітні зустрічі та ярмарки вакансій, які є каталізатором ефективного процесу підбору персоналу як для роботодавця, так і для шукачів роботи.

Своїми думками щодо працевлаштування та зайнятості ВПО в сільських громадах поділився представник Староушицької громад Андрій Захарко:

«В нашій громаді переселенці — це переважно жінки з дітьми. І найбільша проблема при працевлаштуванні: відсутність дитячого садочку, немає з ким залишити дітей. Друга — робота може бути у іншому селі, до якого немає транспорту із зручним графіком руху. Якщо вирішити ці дві проблеми, можна буде говорити про працевлаштування».


      

Останні публікації цього розділу:

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України