Ідеї циркулярної економіки від учениць з Білої Церкви

 В середині березня 28 учениць з Білої Церкви вивчали основи циркулярної економіки у програмі з розвитку підприємницьких та лідерських навичок для дівчат Girls Go Circular (GGC).Учениці ...

240314_GGC_Біла Церква_6
Ідеї циркулярної економіки від учениць з Білої Церкви

 

В середині березня 28 учениць з Білої Церкви вивчали основи циркулярної економіки у програмі з розвитку підприємницьких та лідерських навичок для дівчат Girls Go Circular (GGC).

240314_GGC_Біла Церква

Учениці ознайомилися із основними принципами безпеки в інтернеті, мережевим етикетом, економікою замкненого циклу та відповідального споживання. Ці заходи дають можливість дітям отримати навички з ведення бізнесу та підприємництва, а також розвинути креативність, лідерство та навички комунікації.

Учасниці тренінгу розробили різноманітні проєкти, які базуються на принципах повторної переробки та екологічно відповідального споживання. Наприклад, учасниці представили ідею виготовлення протезів з переробленого з переробленого пластику для військових і цивільних, які постраждали внаслідок воєнних дій. Або сімейної еко-ферми, де продукція буде органічною та екологічно чистою. Цікавим став проєкт з теплицями, де вирощують мікрозелень, застосовуючи полив дощовою водою, а енергетика вироблятиметься сонячними панелями. Також учасниці запропонували відкрити салон краси, де всі відходи від косметичних засобів ретельно сортують та віддають на повторну переробку. Інші ідеї – виробництво еко-пляшок, пошиття одягу з вживаного текстилю.

240314_GGC_Біла Церква_2

GGC дає можливість повірити в себе, і усвідомити, що точні науки можуть дати фундамент до успішної реалізації найсміливіших кар’єрних і бізнес амбіцій», – розповідає про навчальну ініціативу Ірина Демко, проєктна менеджерка Junior Achievement Ukraine.

За результатами навчання учасники отримали сертифікати про проходження тренінгу в межах курсу Girls Go Circular.

240314_GGC_Біла Церква_3

У 2024 році організатори планують охопити офлайн навчанням понад 1500 учасниць з Вінницької, Одеської, Тернопільської, Івано-Франківської, Сумської, Львівської, Закарпатської, Чернівецької та Київської областей.

Girls Go Circular – це освітній проєкт, що фінансується ЄС і навчає дівчат віком 14-19 років з усієї Європи цифровим та підприємницьким навичкам за допомогою програми онлайн-навчання про циркулярну економіку. В основі проєкту лежить Циркулярний навчальний простір (CLS) – платформа онлайн-навчання, яка пропонує студентам можливість поглибити свої знання про циркулярну економіку, набуваючи при цьому цифрових компетенцій.

В Україні програма GGC впроваджується, крім використання платформи онлайн-навчання, шляхом проведення одноденних офлайн-тренінгів. Тренери JA Ukraine з отриманої методичної підтримки розробили навчальні курси з циркулярної економіки для проведення відповідних тренінгів.

Ініціатива Girls Go Circular розпочалась у 2020 році з пілотного проєкту в шести європейських країнах – Болгарії, Греції, Італії, Португалії, Румунії та Сербії. У 2021 році до проєкту приєдналися Угорщина, Північна Македонія та Польща; у 2022 році Girls Go Circular розширився ще на три країни – Литву, Словенію та Україну, збільшивши загальне охоплення до 12 європейських країн.

Довідка:

Проєкт сприяє досягненню цілей політики гендерної рівності та, зокрема, Дії 13 Плану дій з цифрової освіти на 2021-2027 роки – Заохочення участі жінок у STEM. Проєкт Girls Go Circular координується EIT RawMaterials за підтримки EIT Community та Генерального директорату з питань освіти, молоді, спорту та культури (DG EAC).

Навчання в Україні проводиться викладачами організації Junior Achievement Ukraine. Це неприбуткова громадська організація, провайдер навчальних програм з підприємництва та фінансової грамотності для молоді. Організація є частиною всесвітньої мережі Junior Achievement, що веде свою діяльність з 1919 року у понад 100 країнах світу. Її місія – підготовка молоді до ринку праці, кар’єрного і особистого розвитку.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Пів тисячі молодих лідерів і лідерок закінчили "Школу молодіжних рад"

Доступ до публічної інформації в ОМС: як зробити так, щоб усе запрацювало?

“Варіанти дій”: нова YouTube-програма, присвячена людській історії

Як покращити контент на сайтах та у соцмережах ВЦА Луганщини і Донеччини

«Від нас залежить, якими будуть наші громади». У Луцьку відбувся форум «Рушій невтраченої демократії»

Клуб 2.0 чи творчий простір: створення у громаді Центру культурних послуг