Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Як налагодити діалог між внутрішньо переміщеними особами та постійними мешканцями громади? Як максимально ефективно інтегрувати ВПО у життя громад? У п’ятницю та суботу, 29 та 30 березня, ми шукали ...

420639448_1081203166518956_6626221442871861264_n
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Як налагодити діалог між внутрішньо переміщеними особами та постійними мешканцями громади? Як максимально ефективно інтегрувати ВПО у життя громад? У п’ятницю та суботу, 29 та 30 березня, ми шукали відповіді на ці питання на заходах у рамках «Разом-фест» у Нововолинську. Його в рамках проєкту «Європейське Відродження України» організували для постійних мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб задля того, аби спонукати між ними діалог та посилити соціальні зв’язки.

Перший захід відбувся 29 березня. У бібліотеці на перегляд короткометражного документального фільму «Мова» зібрались ВПО, місцеві мешканці, а також представники благодійних фондів та громадських організацій, які працюють над допомогою переселенцям.

Хоч тема фільму була про мовні курси для мешканців східних областей України, дискусія після перегляду швидко перейшла й на інші проблеми. «Ми маємо говорити про те, на що є запит. І маємо зробити так, щоб комунікація була передусім про можливості», – зауважила виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик


Учасники розповіли про своє бачення, як об’єднати людей у громаді, та дійшли до висновку, що потрібно створити спільну інформаційну платформу, до якої долучати усіх зацікавлених у тематиці ВПО людей. Тож після дискусії учасники вийшли з практичним завданням: безпосередньо долучитись до поставлених завдань. 

«На присутніх сьогодні ВПО справила вплив ця зустріч. Учасники пішли додому з думками, вони їх будуть прокручувати у голові ввечері і завтра про те, що «я справді можу щось вирішувати. Я познайомився з класними людьми, я в них можу запитати і попросити допомоги». І це класно», – відзначила учасниця зустрічі, Вікторія Андрійчук, кризова консультантка «Карітас-Волинь». 


Наступного дня, 30 березня, захід був не лише про спілкування, а й про творчість. Для ВПО та місцевих мешканців провели спільний майстер-клас. Діти виготовляли патріотичні сувеніри у жовто-синіх кольорах, а їхні мами тим часом малювали у техніці арт-флюїд. Це техніка, яку часто використовують у арт-терапії для психологічного розвантаження та заспокоєння.

Після релаксу та малювання тренерка Світлана запропонувала учасницям познайомитись. Жінки розповіли, з якого регіону вони переїхали на Волинь та поспілкувались на особисті теми. Учасниці визнали, що емоційне розвантаження – це те, що наразі треба усім через складні реалії та перманентний стрес. А ще дуже важливо не замикатись, а спілкуватись одне з одним та об’єднуватись.


Захід проведено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади