У Києві презентували навчальну програму для ветеранів і ветеранок
3 квітня у пресцентрі Українського кризового медіа-центру презентували безкоштовну освітню сертифікатну програму для ветеранів і ветеранок «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного ...
Додано:
Анна Кучерак-Зоря
3 квітня у пресцентрі Українського кризового медіа-центру презентували безкоштовну освітню сертифікатну програму для ветеранів і ветеранок «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення». Презентацію організували ГО “Школа врядування” та Києво-Могилянська школа врядування імені Андрія Мелешевича.
Понад 40 ветеранів і ветеранок уже подали заявку на участь в освітній програмі. Про це під час презентації повідомив керівник програми, виконавчий директор ГО “Школа врядування” Павло Булгак:
“Перший етап програми ми успішно провели у 2023 році. Навчання пройшли 53 ветерани та ветеранки. Частина з них успішно пройшла випробування та потрапила до кадрового резерву. Наша програма – це внесок у євроінтеграцію у контексті реалізації реформи державної служби та можливість завчасно підготуватися до відновлення конкурсів на посади держслужби”.
За словами Павла Булгака, дані досліджень свідчать, що підтримки в освіті потребують 26% ветеранів і ветеранок. Саме таку підтримку і надає програма, мета якої – сприяти професійному розвитку та підвищенню кваліфікації ветеранів і ветеранок, які прагнуть пов’язати свою професійну кар’єру з державною службою та місцевим самоврядуванням.
Під час зустрічі спікери та спікерки презентували зміст, структуру та перспективи програми. Розповіли умови участі та відбору учасників/-ць.
“Державні інституції на сьогодні є основними роботодавцями для ветеранів і ветеранок. Оскільки галузь має свою специфіку, вважаємо надважливим підтримати проєкти, які допомагають завчасно підготувати ветеранів і ветеранок до роботи на державній службі, підвищити кваліфікацію або будувати кар’єру”, – сказала менеджерка Програма реінтеграції ветеранів IREX Яна Войтовська.
Юлія Кіріллова – начальниця Відділу навчально-аналітичної роботи Українського ветеранського фонду Мінветеранів розповіла про результати соціологічних досліджень щодо освітніх потреб ветеранів і ветеранок та особливості працевлаштування. Говорить про проблему втрати кваліфікації та професійних навичок під час проходження військової служби:
“Такі короткострокові навчальні програми дають людям ті навички, які їм потрібні у цій вузькій сфері, щоб мати гідну роботу та конкурентну заробітну плату”.
Аліна Халецька – професорка Києво-Могилянської школи врядування імені Андрія Мелешевича, докторка наук з державного управління ознайомила з навчальними модулями та самим процесом навчання. Вона зауважила, що навчання відбувається в цікавій інтерактивній формі та у зручний для слухачів час. А навчальні модулі згруповані за сферами «Діяльність», «Робота з людьми», «Самоменеджмент», «Підготовка до конкурсу на зайняття посад державної служби та служби в органах місцевого самоврядування».
Під час презентації Павло Булгак подякував амбасадорам програми. Ними стали Віцеспікерка Верховної Ради України Олена Кондратюк і державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема.
Організатори нагадують, що набір на програму триває. Для участі потрібно зареєструватися до 8 квітня 2024 р. включно.
Детальніша інформація про програму та умови відбору тут.
Навчаня – безкоштовне.
Форма навчання – дистанційна.
Після успішного проходження програми видається сертифікат.
Проєкт “РОЗШИРЕННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ГОРИЗОНТІВ: професійний розвиток ветеранів та ветеранок для кар’єри на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування” реалізується ГО “Школа врядування” на базі Києво-Могилянської школи врядування імені Андрія Мелешевича Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Це стало можливим, завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX, за підтримки Державного департаменту США.
Анна Кучерак-Зоря