Визначено стратегічні напрями розвитку Тростянецької ОТГ

Під такою назвою 07 червня відбувся круглий стіл в Тростянецькій об’єднаній територіальній громаді в Миколаївському районі Львівської області. В рамках круглого столу було обговорено стратегічні ...

Trost1
Визначено стратегічні напрями розвитку Тростянецької ОТГ

Під такою назвою 07 червня відбувся круглий стіл в Тростянецькій об’єднаній територіальній громаді в Миколаївському районі Львівської області.

В рамках круглого столу було обговорено стратегічні цілі подальшого розвитку об’єднаної громади та окремі завдання, реалізація яких необхідна для їх досягнення.

Учасниками заходу були керівництво об’єднаної громади, депутати, старости, керівники закладів освіти та культури, громадські активісти та приватні підприємці.

В ході обговорення більшість учасників зійшлися на тому, що стратегічно громада повинна думати про розвиток сільського господарства, туризму та промисловості. Зокрема, було зроблено акцент на налагодженні виробництв на базі збереженої промислової інфраструктури та наявних природніх ресурсів (каменю, піску та інших копалин).

Говорилося і про стимулювання розвитку підприємництва серед місцевих жителів. Навчання, перекваліфікація, а також надання первинної фінансової підтримки та іншого сприяння для започаткування власної справи – першочергові заходи, необхідні для розвитку підприємництва в громаді.

Говорилося багато і про існуючий потенціал та ресурси громади. За словами, Олександри Леницької – голови об’єднаної громади, зараз важливо здійснити повний моніторинг стану використання земельних та інших ресурсів громади, а також здійснити оцінку ефективності їх використання, щоб вони приносили максимальну користь громаді.

В ході обговорення було висунуто ідею щодо потенційного налагодження виробництва мінеральної води на базі джерела в селі Дуброва. Вода в цьому джерелі має лікувальні властивості і за оцінками нічим не поступається широковідомим водам Трускавця і Моршина. Це загалом із іншими культурними та природніми багатствами, історичними пам’ятками, сприяло б розвитку туристично-рекреаційного потенціалу.

Досить багато уваги було звернуто і на необхідність залучення інвесторів. Про ті пропозиції, які громада їм може зробити і чим їх залучити саме до себе.

Не оминула увага присутніх і проблем громади. Серед них було звернуто увагу на високий рівень ймовірності розміщення на території громади звалища твердих побутових відходів після закриття відповідного сміттєзвалища у Грибовичах, біля Львова.

В плані культури, виявилося, що в громаді є проблеми з організацією дозвілля молоді та діяльності Народних домів. Зокрема, малося на увазі питання проTrost2ведення гурткокової роботи та організації дискотек. Після гострої дискусії та пошуку шляхів покращення існуючого стану учасники зійшлись на тому, що цю проблему необхідно вирішувати спільно і громадським активістам, і працівникам культури, і, в тому числі, залучаючи саму молодь.

Загалом, круглий стіл ґрунтувався на обговоренні попередніх напрацювань громади в напрямі стратегічного планування розвитку та їх актуальність і можливість включення у Стратегію розвитку громади, яка зараз розробляється.

За словами, Тетяни Яцків, керівника Центру, важливим при розробці Стратегії розвитку будь-якої громади, є розставлення правильних пріоритетів та вироблення чітких і зрозумілих для кожного шляхів їх досягнення. Не менш важливо, є й залучення до процесу розробки самих представників громади з тим, щоб гарантувати подальше успішне використання Стратегії. Саме на забезпечення такої участі і був спрямований цей захід.

Захід проводиться у межах проекту «Підтримка процесів децентралізації в частині добровільного об’єднання громад у Львівській області» громадської організації «Центр громадської адвокатури», який здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.

Думки та точки зору, висловлені під час заходу, відображають позиції виключно її авторів і можуть не співпадати з позицією Європейського Союзу, Інституту громадянського суспільства та/або Фонду Східна Європа.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я