Вирок винесено: Кабмін опублікував затвердження змін до Постанови № 637

Тепер на переселенців із Криму та сходу очікує хвиля жорстких заходів перевірки. Таким чином Кабмін нібито планує “вивести на чисту воду” фіктивних переселенців, котрі шахрайницьки отримують ...

Кабмін
Вирок винесено: Кабмін опублікував затвердження змін до Постанови № 637

Тепер на переселенців із Криму та сходу очікує хвиля жорстких заходів перевірки. Таким чином Кабмін нібито планує “вивести на чисту воду” фіктивних переселенців, котрі шахрайницьки отримують соціальні виплати. А на практиці – запускає новий механізм посиленого контролю за переміщеними особами  й обмежує в засобах для існування найбільш вразливі категорії громадян.

На Урядовому порталі опублікували нововведені зміни до Постанов, що стосуються соціальних виплат переселенцям із окупованих територій східної України та Криму. Ці зміни були не просто прийняті без публічного обговорення з громадськістю, але, головним чином, порушують Конституцію та законодавство України.

Таким чином справдились найгірші побоювання громадськості. Вікторія Савчук, адвокаційний експерт ГО «КримSOS» зазначає:

«Сьогодні влада зробила ще один крок. Але крок не в бік європейської інтеграції, а в бік радянської ідеології з чітко вираженими авторитарними ознаками. 1,8 млн переселенців обмежили у доступі до соціального забезпечення».

Експерт також прогнозує, що така стратегія поводження уряду неминуче призведе до соціального вибуху та втрати авторитету влади. Тому, на її думку, уряду на часі повинні бути набагато пріоритетніші питання, ніж дискримінація та тотальний контроль над переміщеними громадянами України.

Уже найближчим часом переселенці відчують на собі тяжкі наслідки новоприйнятих змін. Перш за все будуть створені мобільні бригади з пердставників СБУ і Нацполіції, які приходитимуть до переселенців додому, коли їм захочеться. Більше того, спеціальні комісії зможуть на власний розсуд вирішувати, чи гідні переселенці заробленої пенсії. На цьому буде поставлено хрест на Конституції. Більше про майбутні нововведення читайте ТУТ.

У знак протесту переселенці разом із активістами та киянами вийдуть 14 червня о 14:00 під будівлю Кабінета Міністрів України. Мітинг під гаслом “За Ваші і наші права” покликаний пояснити урядові, що дискримінаційні заходи щодо переселенців розділяють українське суспільство.

***

Громадська ініціатива «КримSOS» створена 27 лютого 2014 як Facebook-сторінка для оперативного та об’єктивного висвітлення подій, які відбувалися в Криму. Незабаром організація стала надавати допомогу внутрішньо переміщеними особам із Криму та східної України. З липня 2014 КримSOS став виконавчим партнером Агентства ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові, Україні. КримSOS має представництва в Києві, Львові та Херсоні. Організація надає гуманітарну та юридичну допомогу переселенцям, інформує про події в Криму, займається програмами соціальної адаптації, розвитком місцевих громад переселенців, адвокаційними проектами, супроводом судових справ вимушено переміщених осіб.

За час існування організація КримSOS надала гуманітарну допомогу на суму понад 6 млн грн, пряму і непряму допомогу отримали понад 180 000 чоловік, консультацій надано більше 90 000, з них третина – юридичного характеру.

Особливе місце в роботі громадської організації посідає «кримське питання». Постійно ведеться адвокаційна робота питань, які стосуються Криму, проводиться моніторинг ситуації в Криму, в тому числі і у контексті захисту прав людини. У травні 2015 в організації був створений інформаційний центр «QirimInfo», завдання якого – повернути інтерес української та світової громадськості до ситуації в Криму і до проблем кримчан.

Джерело: КримSOS


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку