Роль інклюзивного радника у розбудові інклюзивного суспільства

Леся Павлючок, клінічний психолог з Ясінянської громади, поділилася своїм досвідом як інклюзивного радника. Вона також є амбасадором Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти Як?» та ...

photo_2024-05-20_21-26-57
Роль інклюзивного радника у розбудові інклюзивного суспільства

Леся Павлючок, клінічний психолог з Ясінянської громади, поділилася своїм досвідом як інклюзивного радника. Вона також є амбасадором Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти Як?» та волонтером, працюючим з військовими та ветеранами.

Її шлях розпочався з приїзду реабілітаційного центру «Донбас-Прикарпаття» до громади. За підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» було реалізовано проєкт «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану». Леся активно брала участь у проєкті, сприяючи вдосконаленню соціальних послуг та реабілітації.

 photo_2024-05-20_21-26-37

Після семи днів онлайн-лекцій і трьох днів офлайн-практикумів Леся отримала статус інклюзивного радника. Вона провела дослідження обізнаності населення про інклюзію та безбар’єрність, що дало поштовх до створення інформаційного буклету «Інклюзивне суспільство: доступність та безбар’єрність».

Буклет став важливим ресурсом для громади, його використовують у місцевих адміністраціях, лікарнях та освітніх закладах. Леся активно проводить просвітницьку роботу, поширюючи знання про інклюзію та ментальне здоров’я.

photo_2024-05-20_21-26-24

Леся завжди наголошує на важливості ментального здоров’я, особливо під час війни. Вона проводить тренінги з розвитку стресостійкості та самодопомоги, підтримує маломобільні групи населення, людей з інвалідністю та ветеранів.

Як волонтер, інклюзивний громадський радник та спеціаліст-психолог, Леся надає психологічну підтримку ветеранам, допомагає з оформленням документації та співпрацює з державними структурами для надання соціальних послуг.

Леся підкреслює, що бути інклюзивним радником – це необхідність для кожного з нас. Вона закликає всіх долучатися до створення доступної та безбар’єрної України.

 —

Проєкт «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей» реалізовано Громадською організацією «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього проєкту не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади