ОПОРА про діяльність депутатів Львівської міської ради у 2023 році

22 травня Громадянська мережа ОПОРА у Львові презентувала результати моніторингу діяльності депутатів Львівської міської ради у 2023 році, який здійснювався в межах кампанії «Атестація депутатів ...

Додано:
AnzhelikaZozulia

Подія
ОПОРА про діяльність депутатів Львівської міської ради у 2023 році

22 травня Громадянська мережа ОПОРА у Львові презентувала результати моніторингу діяльності депутатів Львівської міської ради у 2023 році, який здійснювався в межах кампанії «Атестація депутатів місцевих рад». Аналітики розповіли про основні тенденції в роботі депутатського корпусу, порівняли результати поточного моніторингу у Львові з попередніми дослідженнями та аналогічними показниками в інших обласних центрах.

“За результатами моніторингової кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» 57 (97%)* обранців отримали «позитивні оцінки» – «4» та «5» (за 5-бальною шкалою), покращивши загальний результат ради на 6% у порівнянні до моніторингу, здійсненого минулоріч. Середня оцінка депутатського корпусу Львівської міської ради становить 4,4 бали” – повідомила під час презентації звіту регіональна координаторка кампанії у Львові Анжеліка Зозуля.

Моніторинг засвідчив високий рівень відкритості депутатів для громадськості. У профайлах усіх обранців на Інформаційному порталі наявна інформація про суб’єкта висування на виборах, розміщена персональна світлина, наявні дані про дату та місце народження, а також про освітній(і) рівень(ні) та заклад(и) освіти, в якому його (їх) здобуто. У профайлах 7 депутатів бракує інформації щодо партійної приналежності. 

Усі депутати оприлюднили інформацію про прийом громадян. 57 (97%) обранців дотримуються обов’язку проводити прийом громадян не рідше, ніж один раз на місяць, а також 3 (5%) депутатів – Роман Грицевич, Оксана Динік, Андрій Шевців – проводять прийоми громадян на щотижневій основі, а 11 (19%) – Андріян Гутник, Анна Дідух, Михайло Дідух, Вікторія Довжик, Сергій Івах, Євген Кузик, Володимир Лесик, Уляна Пак, Андрій Стець, Віталій Троць, Юлія Хомчин – двічі на місяць. Не вдалося підтвердити проведення прийомів депутатами Володимиром Гоєм та Любомиром Мельничуком. Прийоми за попереднім записом декларують щонайменше 47 (80%) депутатів. Тематика прийомів здебільшого стосується матеріальної допомоги. За звітний період опрацьовано 3130 таких звернень від 1894 заявників на загальну суму 12 794 000 грн. Також мешканці зголошують проблеми, що стосуються секторів благоустрою, правової допомоги, транспорту і дорожнього господарства. 

Аналіз активності депутатів на партійних та муніципальних ресурсах, а також у соціальних мережах засвідчив, що попри різницю у публічній активності між окремими депутатами, більшість з них до обов’язку інформування та підтримки зворотного зв’язку з виборцями ставиться доволі відповідально. Найпопулярнішим інструментом інформування залишається соціальна мережа Facebook.

Львівські депутати здебільшого залишаються дисциплінованими у роботі у сесійній залі — майже 3/4 з них мають показник відвідування пленарних засідань вищий за 90%.  Порівнюючи ці показники із даними за попередній рік бачимо, що 27 (46%) депутатів покращили свою дисципліну. За звітний період 14 (24%) депутатів заявляли про конфлікт інтересів при розгляді проєктів рішень ради. 20 обранців Львівської міської ради скерували 73 депутатські запити, що на 30% більше, ніж минулоріч. 

Індивідуальний річний звіт оприлюднили 57 з 59 обранців (97%). Проведення публічного звітування, як і у попередні роки, продовжує бути малопоширеною практикою – 31 (52,5%) обранець ігнорує такий формат взаємодії. 

Найбільшу кількість позитивних оцінок за результатами експертного опитування (сумарна кількість 5 балів та 4 бали) отримали Наталія Шелестак – 15 оцінок, Уляна Пак – 14 оцінок, Ігор Зінкевич – 13 оцінок, Юлія Хомчин – 12 оцінок, Петро Адамик – 11 оцінок, Валерій Веремчук – 11 оцінок та Оксана Маруняк – 10 оцінок. Водночас жодної позитивної оцінки від експертів не отримали депутати Володимир Гаразд, Оксана Динік, Богданна Зубрицька, Юрій Мельник. При цьому найвищою усередненою експертною оцінкою є 4 бали, якими оцінили 6 (10%) обранців – Петра Адамика, Ігоря Зінкевича, Володимира Лучишина, Уляну Пак, Юлію Хомчин та Наталію Шелестак. Найбільшу кількість негативних оцінок (сумарна кількість 2 бали та 1 бал) від експертів отримали Олексій Різник – а саме 12 оцінок, Назарій Бербека та Орест  Печенко – по 11 оцінок, Юрій Мартинюк та Роман Грицевич – по 9 оцінок. Всього по одній негативній оцінці від експертів у Юлії Хомчин, Володимира Лучишина та Дмитра Колесника. В експертному опитуванні кампанії взяли участь 20 респондентів з журналістського, громадського і академічного середовищ.

З повним текстом дослідження можна ознайомитися за посиланням.

* Не оцінювався депутат Юрій Ломага (через смерть), а також моніторинг не проводився по відношенню до секретаря ради Маркіяна Лопачака та депутатів Андрія Тягнибока, Руслана Кошулинського (фракція Всеукраїнське об’єднання “Свобода”), Тетяни Шевченко (фракція “Європейська Солідарність”), які захищають країну у складі ЗСУ. Відтак за 100% від складу ради для розрахунків приймалася цифра у 59 депутатів.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.

За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:

На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад

У соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я