Правила перетину кордону України з дитиною у 2024 році

Людина, якій виповнилося 16 років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.​​Звертаємо вашу увагу на те, що незважаючи на те, що існує дозвіл виїзду дитини у віці від 16 років без ...

Додано:
Ucla

111111

Ucla

Людина, якій виповнилося 16 років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.

​​Звертаємо вашу увагу на те, що незважаючи на те, що існує дозвіл виїзду дитини у віці від 16 років без супроводу дорослого, самостійне перебування в іншій країні може викликати певні труднощі. Адже в деяких країнах, як наприклад, Польща, діти до 18 років можуть знаходитися тільки під так званою “опікою” дорослого, без якого будь-які дії будуть заборонені.

У 2024 році неповнолітні діти віком до 16 років можуть перетинати кордон з одним із батьків (усиновлювачів), піклувальників без нотаріальної згоди іншого.

Які документи необхідні дитині для виїзду за кордон?

Виїзд дітей за кордон відбувається на підставі закордонного паспорта (при наявності) або свідоцтва про народження. Що це означає?

В умовах воєнного стану допускається виїзд по внутрішньому паспорту чи свідоцтву про народження дитини (за відсутності паспорта). Але правила виїзду зміняються часто, тому радимо перевіряти інформацію, зателефонувавши на лінію прикордонної служби за номером 1598.

До деяких країн (Туреччина, Грузія) громадяни України, у тому числі діти, які досягли 14 років, можуть подорожувати, використовуючи паспорт громадянина України, що містить безконтактний електронний носій (ID-картка). Також звертаємо вашу увагу на те, що оформити закордонний паспорт в іншій країні – процес нелегкий. А от подальші переміщення Європою та певні дії можуть потребувати цього документу. Тож радимо оформлювати закордонний паспорт все ж таки на території України перед виїздом.

Дозвіл на виїзд дитини – коли потрібен?

Згідно українського законодавства, виїзд за кордон дитини у віці до 16 років дозволений виключно у супроводі дорослого.

В залежності від ступеня споріднення, необхідно надати певний перелік документів:

● Якщо дитина подорожує з одним з батьків або опікунів.

В умовах воєнного стану нотаріальна згода другого з батьків не потрібна, достатньо мати з собою оригінал свідоцтва про народження дитини.

● При виїзді з близькими родичами – бабуся, дідусь, мачуха, вітчим або повнолітні брати чи сестри.

Оригінал свідоцтва про народження дитини та документи, які підтверджують родинні зв`язки (не завірені нотаріально). Дозвіл батьків на виїзд також оформлювати не потрібно.

● Особи, які не є родичами.

Якщо дитина їде з кордон з третьою особою, то для виїзду необхідно мати письмову заяву одного з батьків (має бути завірена органом опіки) або нотаріально завірений дозвіл на виїзд дитини за кордон. Додатково знадобиться оригінал свідоцтва про народження дитини, її закордонний паспорт за наявності та документ, що посвідчує особу дорослого.

Перелік документів для оформлення нотаріальної згоди для перетину кордону неповнолітньому.

Для оформлення нотаріальної згоди обом батькам, потрібно надати нотаріусу оригінали паспортів, реєстраційних номерів облікових карток платників податків і свідоцтва про народження дитини. Для вчинення цієї нотаріальної дії можна звернутися до державної нотаріальної контори або до будь-якого приватного нотаріуса. Засвідчити справжність підпису на документах можна також в консульських установах.

Фото: ілюстративне

___________________________________________________

Повідомлення створене у рамках проекту, який впроваджує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги у співпраці з Данською радою у справах біженців (DRC) завдяки фінансуванню від Гуманітарного фонду для України. Проте висловлені погляди та думки належать лише автору (авторам) та не обов’язково відображають погляди Гуманітарного фонду для України або Данської ради у справах біженців. Ні Гуманітарний фонд для України, ні DRC не можуть нести за них відповідальність.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Курс обміну валют за грантами від Європейської Комісії: як звітувати донору?

Що робить місцеву демократію необхідною для країни у воєнний час?

Всесвітній день пам’яті жертв ДТП: як Україна може знизити смертність на дорогах?

Говоримо про ВІЛ / СНІД з дітьми: як, коли та що врахувати

Захист вебресурсів для громадських організацій: чому це важливо сьогодні?

Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)