Які потреби та виклики у спеціалістів/ок допомагаючих професій, які надають допомогу потерпілим від війни?

Сьогодні як ніколи населення України потребує допомоги з підтримки психологічного, психічного здоров’я, юридичної, соціальної допомоги та послуг, якісного медичного супроводу та іншої допомоги, адже ...

zvit part 2 UA-2

Валерія Рибак

Сьогодні як ніколи населення України потребує допомоги з підтримки психологічного, психічного здоров’я, юридичної, соціальної допомоги та послуг, якісного медичного супроводу та іншої допомоги, адже щодня ми потерпаємо від подій війни, спричиненої росією.  

Особливість ситуації України – відновлення в часи руйнувань. У нас немає часу чекати допоки припиняться бойові дії, а вже потім відбудовувати Україну. Це відбувається вже зараз у всіх сферах нашого життя. Ба більше, напрацьовуються інноваційні методи й унікальний досвід допомоги. Зі свого боку, це забезпечує нам щоденний невпинний рух до перемоги України і післявоєнного розвитку.

Сьогодні громадські організації, ініціативи, органи центральної та місцевої влади, самоврядування об’єднуються для подолання наслідків війни у співпраці. Це надзвичайно важливо для ефективної допомоги.

Таким прикладом є проєкт «Допомога допомагаючим», що розроблено та впроваджено ГО «Вектор прав людини» за підтримки та фінансової допомоги Європейського Союзу в межах Програми «Стійкість». Протягом 2023 – 2024 років проведені освітні заходи, супервізійні та підтримуючі заходи, опитування, конференції для спеціалістів(-ок) допомагаючи професій, у яких взяли участь представниці державного і недержавного секторів. Спеціалісти(-ки) з різних областей поділились своїм досвідом одне з одним та з експертною командою проєкту з України, США та Ізраїлю.

ГО «Вектор прав людини» проведені опитування спеціалістів(-ок) допомагаючи професій із державного та недержавного секторів, які надають психологічну, юридичну, соціальну та іншу допомогу потерпілим від війни весною поточного року. Це вже друге подібне дослідження Організації, тож ми мали можливість порівняти результати.

Запрошуємо вас до ознайомлення і поширення звіту «Огляд потреб та викликів спеціалістів(-ок) допомагаючих професій, які надають допомогу потерпілим від війни» (https://hrvector.org/zviti/24-05-31-zvit), до якого увійшли результати онлайнового опитування «Опитування щодо потреб та викликів ініціатив, організацій, та органів державної влади і самоврядування, що надають психологічну та юридичну допомогу в умовах війни росії проти України» та онлайнового опитування під час конференції «Допомога допомагаючим: виклики у роботі та підтримці власного робочого стану спеціалістів(-ок), які надають психологічну і юридичну допомогу».

На перший план вийшов виклик «професійне вигорання, емоційне виснаження» — до 53%. Минулого року він також займав лідерські позиції серед викликів, тільки відповідаючи на запитання про потреби, то допомога у попередженні чи боротьбі з наслідками вигорання була після навчання для команди, технічної підтримки та фінансування, обміну досвідом з колегами(-жанками), розширення партнерства, залучення фахівців. А цього року вже допомога з проблемою вигорання і емоційного виснаження як потреба займає друге і третє місце в результатах опитувань і розділяють першу п’ятірку з потребами у обміні досвідом, навчанні, технічній підтримці, фінансуванні.

Системні підвищення кваліфікації і психологічна підтримка спеціалістів(-ок) допомагаючих професій – це можливість забезпечити якісну допомогу населенню, яке це потребує, здійснювати просвітницькі заходи серед людей та тим самим здійснювати важливий внесок у спільне стратегічне завдання – профілактику та/або подолання соціальної та колективної травми.  

Також ділимось з вами та запрошуємо поширювати матеріали, які підготовлені в межах проєкту «Допомога допомагаючим» та будуть корисними психологам(-гиням), психотерапевтам(-кам), представникам(-цям) медичної спільноти, соціальним працівникам(-цям), адвокатам(-кам), юристам(-кам), медіаторам(-кам), представникам(-цям) представникам українських та закордонних громадських організацій, органів державної влади, місцевого самоврядування, донорських організацій, дослідникам(-цям) та всім зацікавленим.

  1. Публікація «Допомога допомагаючим»: психоедукаційна, навчальна, психологічна та підтримувальна допомога в умовах повномасштабної війни росії проти України»https://hrvector.org/publikacziyi/24-05-06-publication-of-the-program
  2. Інформація про проєкт «Допомога допомагаючим» – https://hrvector.org/podiyi/24-05-31-2023-2024
  3. Інформація про конференцію «Допомога допомагаючим: виклики у роботі та підтримці власного робочого стану спеціалістів(-ок), які надають психологічну і юридичну допомогу» – https://hrvector.org/podiyi/24-04-05-03.04.24

 

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Яких фахівців держава надає ветеранам та демобілізованим, чому вони потрібні та як це допомагає?

«Рівний — рівному» або яких ще фахівців потребують ветерани, щоб повернутися до цивільного життя

Повернення до цивільного життя: як громади створюють простори підтримки ветеранів

З турботою і повагою: що таке ветеранський простір та як він може виглядати і працювати

Результати моніторингу держзакупівель в Херсонській області за листопад 2024 року

Як міжнародний проєкт став драйвером розвитку для Тернопільського центру ПТО