Під КМДА відбулась акція організацій, що допомагають переселенцям: “Шукаємо дім”
23-го червня під стінами Київської міської державної адміністрації відбулась акція-перформанс «ШУКАЄМО ДІМ» за участі ГО Крим SOS, Восток SOS, Новий Донбас та Центр зайнятості вільних людей та ...
Додано:
Громадський Простір
23-го червня під стінами Київської міської державної адміністрації відбулась акція-перформанс «ШУКАЄМО ДІМ» за участі ГО Крим SOS, Восток SOS, Новий Донбас та Центр зайнятості вільних людей та переселенців. Акцію підтримали інші громадські діячи та організації, не лише в Києві.
Організації, що надавали послуги переселенцям, опинились в ситуації, коли самі потребують допомоги: хаб для допомоги переселенцям на Кирилівській, 13-Д (Будинок Вільних Людей, хаб для допомоги переселенцям), де співпрацюють чотири організації, опинився під загрозою зникнення – комерційна оренда, за яку сплачує іноземний донор (USAID) , завершується в серпні, активісти вважають – час попросити державу про приміщення з комунальної власності, що чітко передбачено законом.
Учасники театралізованого дійства прийшли під мерію з імпровізованим дахом з символами хабу: ластівки на синьому фоні (ластівка – птах, що завжди повертається додому). Представники чотирьох організацій символізували стіни будинку. Вони розповіли, чи займається кожна людина в хабі. Демонструючи, що станеться, якщо вони втратять приміщення Хабу, активісти розійшлися в різні сторони, завдяки чому дах зруйнувався, залишивши порожнє місце. Активісти попередили: у разі зникнення місця, де можна надавати допомогу переселенцям, доведеться надавати консультації просто неба, а сама ситуація призведе до загострення соціального клімату.
«Кожного дня до нас в хаб приходять переселенці, ми не можемо їм сказати «приходьте завтра», або «у вас не має статусу». Ми намагаємось надавати комплексну допомогу кожній людині. Хаб вони вважають своїм безпечним місцем, і перш за все, ми виходимо з їх потреб. Результати нашої роботи залежать від нашої спільної скоординованої праці. Ми вважаємо, що приміщення є, і було б адекватним кроком запропонувати його тим, хто працює на користь міста, в тому числі», – вважає Оксана Левицька, координатор одного з напрямків ГО Крим SOS.
За 10 місяців роботи експертами «Будинку вільних людей» оброблено понад 30 тис. звернень ВПО стосовно гуманітарної допомоги, працевлаштування, медичної допомоги, житла, правових консультацій, психологічної допомоги, навчальних програм та розвитку, організації дозвілля та інтеграції в місцеву громаду. За цей час хаб відвідали 8500 внутрішньо переміщених осіб.
Від початку військового конфлікту організації діяли на волонтерських засадах, але коли збільшився обсяг роботи, звернулись до міжнародних організацій. Сьогодні комерційну оренду за приміщення оплачує Агентство США з міжнародного розвитку USAID. Але – до серпня 2016 р.
Громадські організації просять сприяти в отриманні в оренду приміщення, що перебуває у державній або комунальній власності. Звернення про пошук приміщення, яке подали до голови КМДА, до Фонду Державного Майна, трьох районних адміністрацій у м. Києві, до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, підтримали багато міжнародних організацій (додаток), які вважають необхідною подальшу діяльність хабу.
На даний момент відповідей або пропозицій організації не отримали.
ФБ-сторінка Хабу: https://www.facebook.com/