Харківський університет розпочав проєкт із запровадження пілотного травмоорієнтованого підходу до ментального здоров’я
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна розпочав реалізацію нового проєкту «Запровадження пілотного травмоорієнтованого підходу до ментального здоров’я, психологічної підтримки та ...
Додано:
Kvitka
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна розпочав реалізацію нового проєкту «Запровадження пілотного травмоорієнтованого підходу до ментального здоров’я, психологічної підтримки та медіації» в межах проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
Проєкт складається з двох компонентів:
- розробка курсу електронного навчання для психологів, психотерапевтів та соціальних працівників з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки спільно з представниками Ульмського університету (м. Ульм, Німеччина);
- впровадження програми розвитку навичок з психічного здоров’я для родин, які постраждали від війни;
- проведення низки супервізій для здобувачів освіти відповідного профілю підготовки, соціальних працівників та психологів, спираючись на національний та міжнародний досвід, для подальшого впровадження цільових втручань з охорони психічного здоров’я, безпечного виявлення та перенаправлення дітей.
Реалізація запланованих результатів сприятиме зміцненню системи захисту, забезпеченню кожної дитини сімейними формами виховання, а також підвищить доступність інтегрованого пакету соціальних послуг на локальному рівні за рахунок надання психосоціальної підтримки дітям та особам, які здійснюють догляд за ними.
2) Компонент проєкту «Запровадження та/або посилення медіації у громадах Харківської області» спрямований на зменшення конфліктів у громаді шляхом навчання соціальних працівників, юристів, психологів закладів сфери соціального захисту, керівників та членів громадських організацій в сфері соціального захисту та представників місцевого самоврядування базовому курсу з медіації та спеціалізованому курсу з медіації “Соціальна медіація в громаді” та наданні послуг з медіації у громадах Харківської області з урахуванням психічного здоров’я населення, яке постраждало від війни.