Громадська організація «Навколо Нас. UA»

Форма реєстрації: Громадська організація

NNUA_full

Напрямки діяльності:

Види діяльності:

Населений пункт: Богуслав

Адреса:

Телефони: +380637605329

E-Mail: [email protected]

Веб-сторінка Facebook

Керівник організації, посада: Оксана Гуменюк, голова

Місія організації

Громадська організація «Навколо Нас. UA» була заснована у 2020 році групою однодумців, що вболівають за збереження та популяризацію традиційної культури України. Діяльність ГО «Навколо Нас. UA» спрямована на збереження матеріальної та нематеріальної культурної спадщини нашого народу. Зокрема на дослідження, порятунок, охорону й особливо поширення інформації про надбання української історії та культури без міфотворення, нав’язаних кліше та меншовартісних стереотипів.

З початком повномасштабного вторгнення члени правління ГО «Навколо Нас. UA» стали співорганізаторами Богуславського волонтерського штабу. У перші дні війни штаб забезпечував безперебійну допомогу тисячам переселенців з Півночі та Сходу (допомога у пошуку житла, забезпечення продуктами та одягом), а також, у межах своїх можливостей, військовим на передову. Згодом для залучення коштів на потреби військових та переселенців Богуславський волонтерський штаб спільно з ГО «Навколо Нас. UA» та Музеєм історії Богуславщини започаткували цикл історико-культурних проєктів. А далі ця робота захопила нас і стала важливою складовою діяльності  громадської організації «Навколо Нас. UA».

Зараз наша діяльність зосереджена на роботі з локальною історією та традиціями Богуславської територіальної громади в Київській області, але не обмежується нею. Ми ділимося своїми результатами, науковими та творчими підходами до вирішення поставлених завдань, висвітлюємо всі етапи діяльності. Кожен охочий може скористатися нашим досвідом на практиці під час реалізації проєктів у своїх громадах.

Кожен на своєму відтинку  наближаймо перемогу України. Давня історія та багата культурна спадщина — це справжній скарб, який ми маємо зберегти для прийдешніх поколінь українців. Тож, не втрачаймо, що маємо, а зберігаймо й примножуймо!

Слава Україні! Героям Слава!

Місія нашої організації – закохувати світ у справжню українську культуру, особливо традиційну. Нашою метою є дослідження, вивчення, збереження, відтворення і популяризація української культурної спадщини та локальної історії у різних її проявах. Проєкти, які ми реалізуємо, спрямовані на збір, дослідження, поширення та якісну презентацію на широкий загал вже опрацьованого матеріалу.  Ми маємо відповідний досвід, знання теми, потужну професійну команду. 

Організація співпрацює з великою кількістю партнерів, які зацікавлені у взаємодії та спільному розвитку.

На поточний момент наша активність сконцентрована у м. Богуславі та його територіальній громаді. У Богуславі, як і багато де в Україні, спостерігається низький рівень інтересу місцевого населення до історичної та культурної спадщини. А місцеві традиції та фольклор недостатньо досліджені. 

Основною причиною такої ситуації стала антиукраїнська позиція радянської влади, знищення традиційного українського села, заборона давніх обрядів, зокрема колядування й щедрування тощо. Агресивна пропагандистська діяльність сучасної рф та розв’язана нею повномасштабна війна ставить за мету знищення української національної пам’яті та самобутньої культури.

В умовах збройного та інформаційного протистояння російській агресії надважливим є дослідження, збереження та популяризація культурної спадщини України. Адже пробудження інтересу українців до дослідження та популяризації своїх традицій, збереження родинної пам’яті сприяє ідентифікації себе як українців та соціальній згуртованості, патріотичному вихованню дітей, покращенню якості культурного дозвілля, як для жителів громади, так і для вимушених переселенців із інших областей країни.


Останні публікації цього розділу:

ГО «Фундація інституційного розвитку»

БФ «Хаб соціального рівняння»

Громадська організація "Правозахисне бюро "Ми - є!"

Громадська організація "Координати успішної громади"

ГО «Верховний Порядок»

Коментувати не дозволено.