В “Дії” з’явилась комплексна онлайн-послуга е-Підприємець
е-Підприємець — комплексна онлайн-послуга для бізнесу на порталі державних послуг Дія. Вона обʼєднує всі необхідні послуги, скористатись якими можна на будь-якому етапі запуску чи розвитку власної ...
Додано:
Kitsoft
е-Підприємець — комплексна онлайн-послуга для бізнесу на порталі державних послуг Дія. Вона обʼєднує всі необхідні послуги, скористатись якими можна на будь-якому етапі запуску чи розвитку власної справи. Система не має обмежень на кількість послуг, тому кожен може обрати дві або більше із списку запропонованих. Комплексна послуга е-Підприємець реалізується Міністерством цифрової трансформації України у межах проєкту EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Академією електронного управління Естонії.
е-Підприємець дозволяє:
- зареєструвати фізичну особу-підприємця (ФОП) або створити товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ);
- зареєструватися як платник податків;
- отримати та зберігати в одному місці всі необхідні ліцензії, дозволи, декларації та інші документи;
- автоматично передавати документи органам державної влади.
Загалом на сьогодні у е-Підприємець доступні 10 послуг:
- державна реєстрація ФОП;
- державна реєстрація змін до відомостей про ФОП, що містяться в ЄДР;
- державна реєстрація потужностей операторів ринку харчових продуктів;
- подання вакансій;
- державна реєстрація створення товариства з обмеженою відповідальністю на підставі модельного статуту,
- державна реєстрація переходу товариства з обмеженою відповідальністю на діяльність на підставі модельного статуту;
- реєстрація/перехід на спрощену систему оподаткування;
- реєстрація платником податку на додану вартість;
- реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази субʼєкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки;
- відкриття банківського рахунку.
Також у е-Підприємець доступні комплекси послуг за видами малого бізнесу — для кафе, салонів краси, IT, точок продажу тощо.
Що «під капотом»
е-Підприємець побудований на базі сучасних технологій порталу Дія, розробленого командою Kitsoft. В його основі лежить власна low-code платформа Kitsoft для створення державних сервісів на базі BPMN (англ. Business Process Model and Notation) технології — Liquio.
Ця технологія завдяки гнучким налаштуванням дозволяє швидко розгортати нові сервіси з мінімальним залученням Back-End розробників — опис та логіку послуг на платформі розробляють бізнес-аналітики та фахівці із Low-Code розробки.
Нова технологія
Оскільки кожна з 10 послуг в е-Підприємець надається різними державними установами і має власний сценарій, ми почали проєктування з визначення порядку їх надання та опису алгоритму передачі результатів в рамках одного процесу.
Для реалізації е-Підприємець розробили технологію-комплексизатор, яка об’єднала всі необхідні для запуску чи розвитку власної справи послуги, що вже існують на порталі Дія, в одну.
Водночас технологія виключає дублювання тих кроків, що повторюються в окремих послугах. Це значно спрощує отримання всіх необхідних сервісів для бізнесу.
Завдяки автоматизованим алгоритмам обробки та обміну даними, е-Підприємець взаємодіє з державними реєстрами, щоб користувачам не доводилось вносити дані, які вже є у держави. Необхідна інформація автоматично підтягується в заяву, а результати наданих послуг записуються у відповідні реєстри. На сьогодні налаштовано інтеграції е-Підприємець з 10-ма зовнішніми системами:
- Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
- Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску;
- Електронний кабінет платника податків;
- Єдиний банк даних про платників податків — юридичних осіб;
- Державний реєстр фізичних осіб — платників податків;
- Реєстр платників податку на додану вартість;
- Декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці;
- Єдина інформаційно-аналітична система державної служби зайнятості;
- Єдина державна електронна система дозвільних документів;
- Державна служба України з надзвичайних ситуацій.
Взаємодія систем для обміну даними значно мінімізує людський фактор, зменшує кількість помилок, спрощує і прискорює процес надання послуг для користувачів.
Як це працює
Щоб отримати до 10 послуг для бізнесу в е-Підприємець, користувач має зробити всього кілька кроків:
1. Авторизуватися у особистому кабінеті на порталі Дія та обрати послугу е-Підприємець.
Якщо користувачу потрібна допомога з вибором послуг, він може пройти короткий опитувальник з підказками або одразу перейти до переліку послуг. На цьому етапі система направляє автоматичний запит до Єдиного державного реєстра юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) та підтягує всю наявну інформацію про заявника.
2. Обрати необхідні послуги та заповнити онлайн-заявку.
Після того, як користувач обрав всі необхідні сервіси із запропонованого переліку та заповнив онлайн-форму, надана інформація автоматично перевіряється на коректність і відповідність нормативним вимогам.
Далі в системі встановлюються зв’язки між різними етапами обробки даних, що визначає порядок виконання кожної з обраних послуг.
3. Перевірити контактні дані та форму господарської діяльності.
У разі їх невідповідності користувачу пропонується звернутись у Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).
4. Додати необхідну інформацію, підтвердити та підписати заяву за допомогою Дія.Підпис, файлового або апаратного ключа.
Система обробить заявку згідно з встановленою послідовністю виконання всіх послуг, що були замовлені.
Якщо будуть потрібні додаткові дані з інших реєстрів або від заявника, е-Підприємець автоматично надішле запит до відповідних джерел.
5. Перевірити результати. Статуси та реєстраційні номери кожної окремої послуги в рамках однієї заяви е-Підприємець відображаються в особистому кабінеті користувача в Дія.
Щоб це реалізувати для таких комплексних послуг, як е-Підприємець, команда розробила функціонал мультистатусів. Про будь-які додаткові дії в рамках надання замовлених послуг, зміни статусу виконання заявок та готовність документів, користувач буде одразу поінформований системою в особистому кабінеті по кожній з них.
6. Творити корисні справи і змінювати світ на краще
Якщо раніше на отримання різноманітних дозволів підприємцям треба було витратити від 4 до 8 тижнів та відвідати щонайменше 3 різних державних установи, щоб зареєструвати свій бізнес, то зараз подання всіх документів онлайн займає від 10 до 40 хвилин. На затвердження їх офіційними особами необхідно від 1 до 10 робочих днів, залежно від переліку обраних послуг.
е-Підприємець значно скорочує час на оформлення необхідних документів для ведення бізнесу та спрощує комунікацію з державними органами. Натомість підприємці можуть приділити час дійсно важливим справам і не витрачати зайвий час на бюрократію.
Безпека передачі даних
Інформаційна взаємодія е-Підприємець із зовнішніми системами забезпечується національною системою електронної взаємодії Trembita, що гарантує безпечну передачу даних і стабільну роботу всіх систем.