Понад 100 посад стануть доступними для військовослужбовців-жінок

В Україні, згідно наказу Міністерства Оборони України, військовослужбовці-жінки зможуть обіймати понад сто різноманітних посад та військово-облікових спеціальностей. Це стосується бойових ...

Фото – УЖФ (“Невидимий батальйон”. Календар на 2016 рік)
Понад 100 посад стануть доступними для військовослужбовців-жінок

В Україні, згідно наказу Міністерства Оборони України, військовослужбовці-жінки зможуть обіймати понад сто різноманітних посад та військово-облікових спеціальностей. Це стосується бойових спеціальностей таких як: стрілець, снайпер, кулеметник, гранатометник, розвідник, механік екіпажу бойових машин тощо, – повідомили  у Генеральному штабі Збройних Сил України.

За словами Андрія Полонського, начальника  відділу комплектування військовослужбовцями військової служби за контрактом управління призову та комплектування Головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ, було опрацьовано наказ Міністерства Оборони України №292 від 3 червня 2016 року щодо розширення переліку посад і військово-облікових спеціальностей, на яких дозволяється призначати військовослужбовців-жінок.

Розширення переліку посад та військово-облікових спеціальностей для військовослужбовців-жінок

“Основні посади стосуються саме проходження служби військовослужбовців серед жінок – це бойові посади. Це такі посади як стрілець, снайпер, механік екіпажу бойових машин тощо. Розширено перелік порядку ста позицій, посад. Це дуже суттєвий обсяг, на який дозволяється призначати  військовослужбовців-жінок. Цей наказ був опрацьований на підставі досвіду, отриманого під час проведення АТО на сході нашої держави. І саме тому, що військовослужбовці-жінки, які обіймали посаду, наприклад, кухаря, зв’язківця, але виконували обов’язки стрільця, то саме враховуючи цей бойовий досвід і було розширено зазначений перелік посад”, – повідомив Андрій Полонський.

За даними Міністерства оборони України, станом на 1 червня 2016 року у ЗСУ проходять військову службу і працюють 49 552 жінки. Серед них 17 147 військовослужбовців-жінок (8,5% від загальної чисельності військовослужбовців), у тому числі 2 092 офіцери (5,3%), 14 607 солдат і сержантів (9,4%) та 32 405 цивільного персоналу.

Нагадаємо, наприкінці 2015 року за підтримки Українського Жіночого Фонду та за сприяння ООН Жінки було здійснене дослідження “Невидимий батальйон”. Як показало дослідження, жінки фактично не допускаються до прийняття рішень у збройних силах. Чимало з них не є офіційно оформленими, і фактично, не мають можливості отримувати оплату за свою працю, а надалі не матимуть державних пільг, статусу учасниці бойових дій і всього, що з цього буде виходити. Інша проблема стосується того, що деякі жінки, які оформлені, вони є оформленими не на ті посади, якими фактично займаються. Тобто, їх обмежують, пояснюючи, що в штатних розписах немає цих посад для жінок. Окремі питання, які не обговорюються державою – це питання побутові: брак спеціалізованого медичного обслуговування для жінок, відповідних розмірів форми і взуття, незадовільні умови проживання. Фактично інфраструктура Збройних сил України облаштована під потреби чоловіків і виключає із армії жінок із їхніми специфічними потребами (детальніше). За результатами дослідження була розроблена стратегія на 2016-2017 роки, яка має на меті ліквідувати всі форми дискримінації щодо жінок у військовій сфері. Детальніше про це читайте тут.

Також нещодавно у Міністерстві оборони введено посаду радниці з гендерних питань у спостереженні за виконанням Національного плану дій, на яку призначена Дар’я Малахова.

Читайте також: УЖФ: жінкам саме час ставати все більш “видимим батальйоном”

Суспільство вже готове сприймати жінок як героїнь, як суб’єктів, – соціологиня Ганна Гриценко

Про усунення бар’єрів для жінок в Збройних Силах України говорили в НАТО

Ґендерні ‪‎стереотипи у політиці, армії, ЗМІ

___________________________________________________

На головному фото – “Невидимий батальйон”. Календар на 2016 рік, УЖФ 


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку