В Україні розпочинається програма відновлення і підтримки жінок від ГО «Так Штаб»

Вже втретє українські жінки зможуть взяти участь в онлайн-програмі «Taktion» від ГО «Так Штаб», головна мета якої – системна підтримка вимушено переміщених українських жінок під час війни та під час ...

Додано:
polina_herashchenko

онлайн вебінар тренінг rene-ranisch-zBoK4-I1XUM-unsplash
В Україні розпочинається програма відновлення і підтримки жінок від ГО «Так Штаб»

Вже втретє українські жінки зможуть взяти участь в онлайн-програмі «Taktion» від ГО «Так Штаб», головна мета якої – системна підтримка вимушено переміщених українських жінок під час війни та під час повоєнного відновлення.

Війна призвела до переміщення понад 17 мільйонів осіб, з яких 67% складають жінки. Вони опинилися в особливо вразливих умовах сьогодні, через відсутність безпеки, фінансової стабільності, багаторазових переміщень та відсутності соціального житла. 

Протягом 2023 року ГО «Так Штаб» провела дослідження «Українські матері під час повномасштабної війни. Чинники вразливості і динаміка змін» та дізналася  про ключові виклики, з якими стикаються українки сьогодні. Зокрема і те, що 23% опитаних жінок змінили місце проживання більше ніж тричі під час повномасштабного вторгнення.

«TakTion» — це довгострокова програма з підтримки жінок та підвищення їх стійкості до викликів. Вона поєднує консультації з ментального здоров’я, розвитку навичок адаптації та працевлаштування, покращення соціальної інтеграції та обізнаності щодо демократичного лідерства в громадах. Програма проходить вже втретє: понад 100 жінок успішно її завершили та 94% виявили бажання пройти її знову.

Програма є безкоштовною. Детальна інформація про проєкт за посиланням.

«Жінки з дітьми відіграють ключову роль як архітектори змін, формуючи майбутнє своїх дітей та нації. Те, які умови життя, безпеки та розвитку вони матимуть, яким буде їхній психологічний стан і скільки ресурсу можуть вкласти у дітей, напряму вплине на майбутнє країни», – каже співзасновниця ГО “Так Штаб” Ксенія Букшина. 

За перші 3 місяці програма націлена надати жінкам якісну психологічну підтримку, ментальну, менторську та організаційну підтримку. Також передбачено покращення навичок та знань жінок із локального демократичного врядування, жіночого лідерства та підсилення навичок працевлаштування, медіа грамотності та підвищення кар’єрних можливостей. 

Проєкт розроблено командами аналітичного центру ГО “Інститут конструктивної журналістики і нових медіа” та гуманітарного центру ГО “Так Штаб” та розробницею програм для підтримки жінок ВПО Юлією Павловою. 

 

Проєкт впроваджується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом і його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я