На Закарпатті триває адвокаційний проєкт з підвищення обізнаності прав серед ВПО

Ось уже другий місяць триває впровадження адвокаційного проєкту «Взаємоповага і підтримка: права ВПО у місцях тимчасового перебування» про права ВПО у Закарпатській області.Нещодавні проведені ...

Додано:
Natalia_Krivoruchko

448624453_2381240388933623_6763078107815554330_n
На Закарпатті триває адвокаційний проєкт з підвищення обізнаності прав серед ВПО

Ось уже другий місяць триває впровадження адвокаційного проєкту «Взаємоповага і підтримка: права ВПО у місцях тимчасового перебування» про права ВПО у Закарпатській області.

Нещодавні проведені опитування ВПО, які перебувають у місцях тимчасового проживання на території Закарпатської області, що проводилися Міжнародною організацією з міграції показали, що 12% стикалися з проявами дискримінації (за різними ознаками), а 23% – охарактеризували свої відносини з мешканцями приймаючими громад (місцевими жителями) як «погані».

Однією з передумовою проявів дискримінації є незнання чи слабка обізнаність ВПО щодо свої прав, в тому числі – права на честь, гідність та безпеку.

Саме з метою покращення цієї ситуації, завдяки підтримці Мережі DOCU/CLUB, спільно із членами Ради з питань ВПО при Закарпатській ОВА та громадськими активістами, модераторка кіноклубу Docudays UA “Кinoclub – Tokmak” Наталя Криворучко реалізовує адвокаційний проєкт з підвищення обізнаності ВПО про свої права на базі МТП.

Одним з перших кроків проєкту стала підготовка “Інформаційного довідника МТП у Закарпатській області”. Неодноразово озвучена проблема з боку пані Наталі проблема поінформованості про права ВПО у МТП призвела до спільної роботи над цим інформаційним довідником і представників громдаського сектору, і державних партнерів. Модераторка Кіноклубу під час засідань Координаційної ради з питань ВПО м. Ужгороду, Координаційної Ради з питань ВПО м. Мукачево, Ради з питань ВПО при Закарпатській ОВА, Кластеру з питань захисту розповідала конкретні кейси ВПО, в яких люди опинялися один на один з проблемами проживання у колективних центрах.

Об’єднавши зусилля, Закарпатська обласна військова адміністрація, Центр соціальних служб Закарпатської ОВА, Рада з питань ВПО при Закарпатській ОВА, міжнародні партнери підготували та видали друком довідник, в якому зібрана уся інформація про місця тимчасового проживання для ВПО на території Закарпатської області: адреси, телефони відповідальних осіб, фотографії, кількість місць.

Модераторка Кіноклубу Наталія Криворучко уже презентувала довідник та проєкт «Взаємоповага і підтримка: права ВПО у місцях тимчасового перебування» на засіданні Координаційної ради з питань ВПО у місті Мукачево, на круглому столі з питань проблематики ВПО до Всесвітнього дня біженців (20 червня) та на круглому столі із доступності соціальних послуг у громадах.

“Я багато уваги приділяю місцям тимчасового проживання для ВПО. Ще минулого року брала участь у навчальній поїздці в рамках участі у коаліції по впровадженню Резолюції ООН 1325 “Жінки.Мир.Безпека” до міста Дніпра. Уже тоді збирала інформацію щодо того. як організована діяльність МТП, хто призначається відповідальними особами, як фіксується режим та графік роботи об’єкту. Це дуже важливо з точки зору організації роботи таких закладів, адже в одному приміщенні проживають мами з малюками, літні люди та, наприклад, люди з інвалідністю. Звісно, що існує і соціальна напруга, і можуть виникати конфліктні ситуації,” – зазначила Наталія Криворучко.

“Я внутрішньо переміщена особа. Проживаю у МТП. Неодноразово стикалася з тим, що мені казали про те, що “закриють кухню, якщо я прийду після 22.00″ або заходили без дозволу до моєї кімнати. Насправді, я не знала точно, що саме мені робити в таких ситуаціях. Тепер маю цей довідник, знаю контактний номер відповідальної особи за моє МТП та її контакт. Тепер я точно знаю, що можу поскаржитися чи повідомити про подібні дії, і знаю, на кого саме. Бо раніше на відповідальній особі не було ні бейджа, ні інформації про те, хто ця особа “, – ділиться своїм досвідом Юлія, ВПО з міста Маріуполь.

Проєкт ще триває. І попереду – перегляди документальних фільмів на базі МТП з метою розгортання дискусій щодо прав людей у колективних центрах та МТП, збору додаткової інформації щодо проблем ВПО та підвищення рівня обізнаності щодо своїх прав.

Проєкт впроваджується завдяки підтримці Мережі DOCU/CLUB, що фінансується Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France.

Думки, висновки чи рекомендації належать автор(к)ам та упорядникам/-цям цієї публікації та не обов’язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автор(к)и та упорядники/-ці. 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Місцевий розвиток, орієнтований на громаду: дороговкази комплексного дослідження у громадах Івано-Франківщини

Під час презентації книги «Примарна ясність» обговорили актуальні проблеми колишніх цивільних полонених та стереотипи щодо компенсацій

11 молодіжних центрів приєдналися до проєкту #МолодьТуТ програми USAID «Мріємо та діємо»

Безоплатна правова та психологічна допомога для мешканців у Широківській громаді

На Київщині Калинівська громада долучилась до роботи над Статутом громади

Табір підприємництва для креативної молоді: у Чернівцях визначили найкращі бізнес-ідеї