Мешканцям Голобської громади важко вижити на зарплату

За даними опитування, яке нещодавно провели у Голобській громаді Ковельського р-ну, переважна більшість людей вважає, що вони не мають перспектив забезпечити родину, працюючи на місці. Так само ...

гроші
Мешканцям Голобської громади важко вижити на зарплату

За даними опитування, яке нещодавно провели у Голобській громаді Ковельського р-ну, переважна більшість людей вважає, що вони не мають перспектив забезпечити родину, працюючи на місці. Так само непросто тут людям відкрити власну справу.

Основним джерелом доходів для мешканців громади залишається зарплата. Не менша частина людей живуть із того, що їздять на «заробітки». А також – із підсобного господарства.

Зокрема, 354 людини (61%) із загальної кількості опитаних – 621 – зізналися, що їхній місячний дохід становить не більше 3000 грн. 113 респондентів мають понад цю суму. Є й такі (2,4% опитаних, 14 людей), у кого доходи понад 15 тис. грн.

Щодо використання землі, то її, як і майже всюди на Волині, використовують для ведення підсобного господарства (у цьому зізналися 510 із 621 опитаних). Продукцію, яку там вирощують, люди переважно використовують для власних потреб (73% опитаних), лише трохи більше 16% місцевих мають із того дохід, тобто продають.

Зважаючи на ситуацію, людям часто доводиться їхати на заробітки. Однаково значна кількість їде у пошуках «кращої долі» по Україні – в міста (33%), або ж у Європу (26%).

 

Довідково. Опитування проведене в рамках реалізації проекту «Спільними зусиллями плануємо майбутнє громади», результатом якого стане написання Стратегії сталого розвитку громади на найближчі 10 років. За підтримки програмної ініціативи МФВ «Демократична практика» проект реалізовують фахівці Обласної молодіжної громадської організації «Волинський Інститут Права» та ВОГО «Асоціація регіонального розвитку».


 

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я