Як громади Івано-Франківська, Сум та Тернополя покращуватимуть взаємодію з мешканцями – стартував спільний проєкт

В трьох громадах спільно працюватимуть над створенням передумов для інклюзивного залучення громадськості до місцевого розвитку. У липні розпочався проєкт, який реалізує Івано-Франківський ...

тренінг, воркшоп, майстер клас, навчання, освіта
Як громади Івано-Франківська, Сум та Тернополя покращуватимуть взаємодію з мешканцями – стартував спільний проєкт

В трьох громадах спільно працюватимуть над створенням передумов для інклюзивного залучення громадськості до місцевого розвитку. У липні розпочався проєкт, який реалізує Івано-Франківський регіональний центр у співпраці з Івано-Франківською, Сумською, Тернопільською міською радами.

 

Зміни на краще відбуваються тоді, коли влада і громада діють спільно. Залучати громадськість – це обов’язок влади, долучатися до локальних ініціатив – право мешканців. Тому відповідальні за комунікації й залучення громадськості посадовці трьох громад будуть досліджувати, як організувати виконання обов’язків так, щоб члени громади бажали та могли реалізувати своє право.

Кожна з громад має свою специфіку, що проявляється в різних моделях організації роботи щодо муніципальної комунікації та публічної взаємодії. Умовно можна виокремити такі моделі:

  • централізована, за якої основні комунікаційні активності й заходи із залучення координуються й спрямовуються через відповідний структурний підрозділ (наприклад, Тернопільська громада);
  • децентралізована, за якої всі активності на різних рівнях взаємодії проводяться з відносною самостійністю на рівні виконавчих органів/структурних підрозділів (Івано-Франківська громада);
  • гібридна (змішана), що поєднує елементи перших двох моделей, коли, до прикладу, є структурний(і) підрозділ(и), що частково координує(ють) окремі аспекти роботи, водночас інші виконавчі органи/структурні підрозділи вільні у виборі того, яку інформацію повідомляти громадськості та у який спосіб взаємодіяти (Сумська громада).

модель взаємодії

 Пошук точок дотику між владою і громадськістю для якісної співпраці не є одноразовою дією – це постійна робота, що потребує системного підходу. Тому в рамках проєкту разом з громадами будемо вивчати виклики, які постають при залученні мешканців до місцевого управління, та шукатимемо точки зростання для покращення муніципальної комунікації й публічної взаємодії, – ділиться планами стосовно подальшої роботи експертка проєкту Наталія Кобильчак під час ввідної зустрічі з фахівцями місцевих рад.

 

Проєкт передбачає два основних компоненти:

  1. Навчальні заходи та обмін досвідом для посадовців місцевих рад для посилення їхніх навичок взаємодії з громадськістю.
  2. Інформування мешканців про наявні у громадах інструменти громадської участі та їхнє використання.

На першому етапі проводитиметься експрес-аналіз стану взаємодії влада-громада на локальному рівні. Він включає низку складових на різних рівнях взаємодії (інформування, консультації, діалог, партнерство), про що детальніше ми розповідатимемо в наступних публікаціях.

Такий зріз ситуації на місцях допоможе виявити наявні практики взаємодії мешканців з місцевою владою, зокрема з врахуванням особливостей в умовах війни. Окрім того, отримані висновки мають слугувати базою для наступних етапів, як-от:

  • створення електронної бази даних інструментів громадської участі;
  • розробки та впровадження навчальної програми для відповідальних за взаємодію з громадськістю фахівців у місцевих радах;
  • створення електронної бази знань для муніципальних посадовців.

 

Стежити за ходом реалізації проєкту можна на фейсбук-сторінці організації.

 


Проєкт реалізується за грантової підтримки проєкту Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період», що впроваджується Офісом Ради Європи в Україні в рамках ухваленого Плану дій для України «Стійкість, відновлення і відбудова» на 2023-2026 рр.

 


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Проєкт «ІМПУЛЬС» поклав початок більш ґрунтовній роботі з місцевою активною молоддю Рожищенської громади на Волині

Стартувала третя «Школа врегулювання конфліктів»

Як Талалаївська громада будує своє завтра

Асоціація благодійників України запустила на SPOTIFY канал «Відверто про важливе»

Зазимська громада продовжує розробляти Статут громади

ХОБФ «Об’єднання» допоміг обладнати нову поліцейську станцію у Білозерській громаді на Херсонщині