Учетверте презентовано Зелену книгу української благодійності

Сьогодні в Українському кризовому медіа-центрі вже традиційно, вчетверте, презентовано Зелену книгу української благодійності, цього разу за 2015-й рік. Її упорядкували Асоціація благодійників ...

???????????????????????????????

Громадський Простір

Сьогодні в Українському кризовому медіа-центрі вже традиційно, вчетверте, презентовано Зелену книгу української благодійності, цього разу за 2015-й рік. Її упорядкували Асоціація благодійників України за підтримки Інформаційно-аналітичного центру «Громадський простір».

«Зелена книга української благодійності» – щорічний аналітичний збірник, підготовлений на базі експертного опитування «Стан розвитку благодійності в Україні». В опитуванні беруть участь експерти, які представляють всеукраїнські та регіональні благодійні, громадські та волонтерські організації, ЗМІ з різних куточків України. Опитування є фаховим і територіально репрезентативним, коректно представляє існуючу у середовищі множину суб’єктів благодійності. Цього року воно проводилося у червні, до участі було залучено 35 експертів. 

Із найпримітнішого:

  • за даними опитування, частка українського суспільства, яка особисто займається благодійною та волонтерською діяльністю (відносно регулярно і системно) складає – 5-10%
  • найбільш ефективним та актуальним інструментом пошуку та збору фінансових ресурсів для здійснення благодійної чи волонтерської діяльності є використання комунікаційних можливостей соціальних мереж
  • серед благодійних та волонтерських організацій, які здійснювали свою діяльність максимально ефективно, публічно та прозоро названо: БФ “Таблеточки”, Українська біржа благодійності, МБФ “Карітас України”, ВБФ “Запорука” та ВБФ “Соціальне партнерство”
  • серед відомих публічних осіб, які найбільш активно особисто брали участь у благодійних чи волонтерських акціях, або сприяли їхньому проведенню: Святослав Вакарчук, Анжеліка Рудницька, Марина Одольська, Марина Порошенко, Сергій Притула

Ознайомитися із результатами можна тут: Зелена книга української благодійності

???????????????????????????????

“Ті дослідження, які ви тут побачите, є дійсно дуже корисні. Вони не є унікальні, але ми робимо цю традиційну роботу, у форматі Зеленої книги, вже четвертий рік поспіль. Ми хотіли би, щоб про благодійність чули, про благодійність знали, щоб це був такий щорічний зріз проблем і  пропозицій. Адже формат Зеленої книги передбачає зріз і, можливо, надати невеликі пропозиції до того, що треба поміняти в законодавстві або у відносинах один із одним. Дуже хотілося б, аби через отой підйом благодійності, підйом волонтерства (а суспільство довіряє зараз волонтерам і благодійникам найбільше серед усіх інституцій нашого суспільства), щоб і держава почала більше довіряти благодійникам, волонтерам, звернула на це увагу… А ще я б хотів, щоб ті люди, які зараз займаються допомогою в обороні країни, нашій армії, у найскорший час змогли спрямувати свої зусилля все-таки на інші галузі суспільного життя, на допомогу хворим, нужденним, пенсіонерам тощо, щоб війна закінчилась”, - Олександр Максимчук, президент Асоціації благодійників України.

???????????????????????????????

“Цей рейтинг і цю аналітку Асоціація робить вчетверте, – це велика, марудна, аналітична, інтелектуальна праця. Я страшенно щаслива, що Асоціація не здається і продовжує це робити, тому що ви бачите всі, що аналітики іноді не встигаємо робити, не встигаємо читати, аналітичних видань стало в країні менше, книжок, статистики теж набагато менше. Та нам вдається вже четвертий рік поспіль робити цю аналітику“, – Лариса Мудрак, Асоціації благодійників України.

???????????????????????????????

“Будь-яке суспільство, будь-які сфери потребують, які мінімум, уяви, куди рухатися далі. І ось куди рухатися далі – для цього традиційно є аналітичний формат Білої книги: йдемо туди і робимо те. Але для того, щоб зрозуміт, куди йдемо і що робимо, все-таки треба зрозуміти, що відбувається, які тенденції, які тренди, хто, що, де в цьому процесі бере участь, тому, як правило, є трохи інший формат, який передує Білій книзі – це Зелена книга. Зелена книга – це дійсно зріз того, що відбувається, чому, де об’єктивна картина, де суб’єктивна, де роль суспільства, де роль бізнесу, де роль держави. І ось для того, щоб дати собі відповідь, щоб рухатися як нормальна динамічна структура – сектор благодійності, щоб рухатися вперед, треба зрозуміти, що собою являє сектор благодійності“, – Олександр Олійник, віце-президент Асоціації благодійників України.

Презентація повністю:


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Культурна євроінтеграція та опір стиранню: про що говорили на Шостому Міжнародному Ярмарку Грантів у Сфері Культури

Безоплатна правова допомога для військових: контакти та ресурси

Як «Молода Просвіта» підтримує громади та переселенців на Івано-Франківщині

Діалог та підтримка: як ГЦ "Нова генерація" зміцнює громади Херсонщини

Євген Глібовицький: ми з вами не в кінці великих потрясінь, а на початку великих відкриттів

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків