Уповноважений Президента з питань санкційної політики: на першому місці зброя, на другому – санкції
Владислав Власюк, призначений на посаду у серпні , вперше у цьому статусі зустрівся із громадськими організаціями, котрі допомагають просувати санкції проти Росії в Україні та за кордоном. З квітня ...
Додано:
Юлія Бєглєцова
Владислав Власюк, призначений на посаду у серпні , вперше у цьому статусі зустрівся із громадськими організаціями, котрі допомагають просувати санкції проти Росії в Україні та за кордоном. З квітня 2022-ого року Власюк працює секретарем санкційної групи Єрмака – Макфола. Захід організований Незалежною антикорупційною комісією (НАКО)
Йшлося про координацію зусиль у цій сфері. Наразі в Україні санкціями опікуються зокрема Офіс Президента, РНБО, МВС, Міністерство економіки, МЗС і посольства. У громадському секторі – до десятка організацій в Україні та 20-30 у світі. Фахівці працюють над санкціями в енергетиці, у банківській царині, постачанні критичних технологій для російського оборонпрому тощо
І однією із ключових проблем учасники зустрічі назвали саме брак координації між усіма задіяними у санкційних процесах. Цей захід – став логічним продовженням зустрічі представників ГО в Офісі Президента минулого тижня, розповідає виконавча директорка Незалежної антикорупційної комісії (НАКО) Олена Трегуб.
“Одне з питань, яке тоді обговорювали – це те, що зараз багато аналітичних центрів і громадських організацій займаються тим, щоб впроваджувати ефективні санкції проти країни-агресора.Але в Україні має бути краща координація між державою та громадянським суспільством, щоб ми працювали більш злагоджено для перемоги України”, – відзначила Трегуб.
За словами Владислава Власюка, з-поміж поточних пріоритетів, озвучених президентом – на першому місці зброя для України, на другому – санкції для Росії. Тому в офісі президента наразі хочуть налагодити співпрацю із громадським сектором.
“Перше, що нам потрібно від вас – це моніторинг. Це стосується самих санкцій та їхнього порушення. Друге – це те, що більшість з вас точно робить – це ідеї або продукти. Третє, наприклад, це адвокація”, – відзначив Власюк.
Ідею об’єднання зусиль держави та ГО підтримує і очільниця напряму мінімізації корупційних ризиків в санкційній політиці НАЗК Агія Загребельська
“Це game-changer, що додасть нових неприємних проблем агресору та наблизить справедливий мир. Круто, що є політична воля з боку новопризначеного радника президента з питань санкційної політики координувати та синхронізувати роботу з ними”.
Санкції проти Росії наразі запровадили близько 4-х десятків країн. Але ефективність обмежень значною мірою залежить від того, наскільки ретельно вони виконуються. І чи існують у законодавстві окремих країн “шпарини” для того, аби обійти обмеження.
Джерело новини: сайт НАКО