Підготовка до конференції у форматі Пошуку Майбутнього в межах проєкту “Інклюзія — просто зробімо це!”

15 серпня відбулась перша зустріч оргкомітету з підготовки конференції у форматі Пошуку Майбутнього. Це одна із зустрічей у межах проєкту “Інклюзія — просто зробімо це!”.Організаційний комітет ...

Додано:
[email protected]

онлайн вебінар тренінг rene-ranisch-zBoK4-I1XUM-unsplash
Підготовка до конференції у форматі Пошуку Майбутнього в межах проєкту “Інклюзія — просто зробімо це!”

15 серпня відбулась перша зустріч оргкомітету з підготовки конференції у форматі Пошуку Майбутнього. Це одна із зустрічей у межах проєкту “Інклюзія — просто зробімо це!”.

Організаційний комітет Конференції особливий, оскільки в нього входять не лише представники та представниці партнерів проєкту, а й запрошені активісти та активістки з прав людини та інклюзії, експерти та експертки, що представляють чи працюють на благо цільової аудиторії проєкту. 

photo_5348424805961031833_w

Нам вдалося за короткий час, незважаючи на війну, мобілізувати різних представників та представниць захисту інтересів людей з інвалідністю в Україні та залучити їх до участі до Організаційного комітету конференції. Адже успіх залежить від залучення тих, кого безпосередньо стосуються проблеми, і тих, хто першим отримає користь від змін, досягнутих завдяки результатам конференції.

Оргкомітет покликаний допомогти:

  • уточнити цілі та завдання конференції у форматі Пошуку Майбутнього;
  • визначити ключову тему Конференції з Пошуку Майбутнього та надати зворотний зв’язок щодо її наповнення;
  • визначити структуру учасників та учасниць Конференції з Пошуку Майбутнього та допомогти їх залучити

До Організаційного комітету долучились:

  • Констанце Штоль, Internationales Bildungs- und Begegnungswerk gGmbH
  • Назарій Боярський, ГО “Інкубатор демократичних ініціатив”
  • Тетяна Герасимова, ГО “Fight For Right”
  • Богдан Мойса, Українська Гельсінська спілка з прав людини
  • Вадим Сидоренко, Національна асоціація адвокатів України, Комітет з питань захисту прав осіб з інвалідністю
  • Ірина Земляна, Інститут масової інформації
  • Ірина Юзик, Zmina
  • Ксенія Семенова, Депутатка Київради / ректорка Національного авіаційного університету
  • Людмила Фурсова, ГО “Fight For Right”
  • Марія Ясеновська, Європейський форум інвалідності
  • Нія Нікель, Епіпросвіта
  • Олексій Нашивочніков, Спільнота нечуючих
  • Станіслав Туріна, Коаліція захисту людей з інтелектуальними порушеннями \ Atelienormalno
  • Карина Грицюк, ГО “Fight For Right”
  • Яна Салахова, ГО “Театр змін”

Фасилітаторкою зустрічі стала Мар’яна Завійська.

На першій зустрічі Оргкомітету: 

  • презентували цілі, завдання та ключові активності проєкту “Інклюзія — просто зробімо це!”
  • обговорили побоювання та очікування проєкту та методу “Пошук Майбутнього”
  • визначили ролі оргкомітету та рівень залученості до підготовки Конференції 

Відкриваючи зустріч, Констанце Штоль, представниця Internationales Bildungs- und Begegnungswerk gGmbH, лідируючого партнера проєкту “Інклюзія — просто зробімо це!”, зазначила:

“Ми розробили цей проєкт, бо вважаємо, що більше не потрібно обговорювати, чи варто прагнути до інклюзивного суспільства і чи повинні люди з інвалідністю мати повний доступ до освіти, культури, навчання та робочого середовища. Ці питання вже давно вирішені і відповідь однозначна “Так!!!” Тож мета проєкту полягає в тому, щоб у теперішній ситуації в Україні створити доступне середовище та спільно дослідити, що ми можемо зробити, щоб навіть зараз під час війни захистити права людей з інвалідністю та забезпечити усунення бар’єрів і успішну інтеграцію. Досвід, який ми отримаємо, на нашу думку, буде також дуже важливий під час відновлення України. На початку я бажаю нам усім відчути взаєморозуміння та вести діалог, який ми можемо ініціювати в інтересах участі та усунення бар’єрів.”

Нагадаємо, проєкт “Інклюзія — просто зробімо це!” покликаний об’єднати експерток та експертів, активісток та активістів за права людей з інвалідністю в експериментальному, максимально доступному та інклюзивному навчальному просторі для творчої співпраці. Планується провести п’ятиденну конференцію, учасники та учасниці якої зрештою сформулюють бачення щодо подолання дискримінації та сегрегації людей з інвалідністю в Україні, постраждалій від війни.

На конференції обов’язково будуть передбачені перекладачі жестової мови. Відповідно до чіткого наміру створити продуктивний та ефективний безбар’єрний простір досвіду через конференцію у форматі Пошуку Майбутнього, створення доступності є центром завдання.

Під час наступних п’яти онлайн-засідань Організаційний комітет визначить групи зацікавлених сторін, запросить їх представників і представниць, забезпечить об’єднання актуального міждисциплінарного українського досвіду на конференції. Близько 50 учасників та учасниць почергово поглиблюватимуть і розвиватимуть спільно досліджені знання в змішаних групах і групах зацікавлених сторін. Після конференції будуть доступні кошти для реалізації цих менших і більших ініціатив. Презентація розроблених міні-проєктів або прототипів запланована на кінець року.

 

Проєкт “Інклюзія — просто зробімо це!” реалізується ГО “Інкубатор демократичних ініціатив” у партнерстві з Internationales Bildungs- und Begegnungswerk gGmbH (Німеччина) та Fight For Right / Боротьба за права (Україна) завдяки коштам, виділених Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини в межах програми “Розширення співробітництва з громадянським суспільством у країнах Східного партнерства”.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Великоберезнянська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Балтська громада розпочала роботу над стратегією розвитку: результати установчого засідання

Відбулася установча зустріч із розроблення змін до стратегії розвитку Вишнівської сільської територіальної громади

У Херсоні відкрили новий центр психосоціальної підтримки

Добрянська громада формує свій соціально-економічний профіль

Як проходить процес відбудови/відновлення в Запорізькій області