Жінки у Кропивницькому розвивають власну справу, об’єднавшись у Команди успіху

Проект «Нові можливості для українських жінок та молоді» триває на Кіровоградщині та втілюється громадською організацією «Прес-клуб реформ» і Естонським жіночим центром досліджень і ресурсів ...

онлайн вебінар тренінг rene-ranisch-zBoK4-I1XUM-unsplash
Жінки у Кропивницькому розвивають власну справу, об’єднавшись у Команди успіху

Проект «Нові можливості для українських жінок та молоді» триває на Кіровоградщині та втілюється громадською організацією «Прес-клуб реформ» і Естонським жіночим центром досліджень і ресурсів (ENUT). 

452514060_880050424168253_3255371086703044071_n

Команда проєкту має на меті допомогти жінкам і молоді розвиватися у кількох напрямках, зокрема сприяє підприємництву серед жінок, підтримує якісну українську професійно-технічну освіту через розробку навчальної програми з підприємництва, а також надає підтримку жінкам-журналісткам із гіперлокальних ЗМІ.

«Для розвитку жіночого підприємництва ми запропонували нашим українським партнеркам методологію “Команд Успіху”, яка успішно втілюється в Естонії. Об’єднані у невеликі групи по 5-6 людей, жінки, котрі прагнуть розвитку власної справи чи зміни професійної парадигми, вже 2,5 місяці спілкуються, обмінюються знаннями, надихають та підтримують одна одну”, – говорить очільниця ENUT Реет Лайя.

Станом на зараз, програма перетнула свій екватор – позаду вже п’ять змістовних зустрічей, і попереду ще п’ять. В їх рамках колежанки на чолі із тімлідерками, яких вони обрали в кожній з команд, співпрацюють та навчаються. На них чекає ще грантова програма, в якій на конкурсній основі п’ятеро зможуть отримати по 500 євро. А також буде конкурс на поїздку до Таллінну з навчальною метою.

“Я із міста Лиман, що на Донеччині, і зараз думаю про сімейне кафе із домашніми пирогами, хоча перша моя освіта – продавчиня, а також я вчилася за спеціальністю “Бібліотекар-бібліограф”, - ділиться планами  учасниця проєкту Юлія Довгейко.

“Я хочу організувати фермерське господарство, виробництво сирів та продаж цієї продукції. Сама я із Краматорська, закінчила Зооветеринарну академію за фахом лікарки ветеринарної медицини, і до повномасштабного вторгнення працювала у господарствах із розведення великої рогатої худоби. Мрію організувати власне фермерське господарство!, – розповідає учасниця проєкту Юлія Лемешко.

“Хочу розпочати власну справу з комп’ютерної вишивки. З початку вторгнення ми евакуювалися до Кропивницького, і тут народилась моя молодша донечка а старша пішла до 1-го класу. Я працювала за економічною освітою, але як хобі шила, вишивала та створювала красу для себе та близьких. Зараз хочу здійснити свою мрію та присвятити себе улюбленій справі, бо ж маю освіту і модельєра-конструктора одягу, та й вишивкою займаюся усе життя”, – розповідає Марина Фоменко, вона із Дружківки.

Коли ця група жінок завершить участь у програмі, планується у співпраці із Центром сприяння підприємництву, котрий діє у Кропивницькій міськраді, залучити ще 30 жінок, яким буде запропоноване підприємницьке навчання та заохочення у відкритті власної справи чи нового етапу у своєму професійному житті через програму грантів. 

«Ми запрошуємо тих, кому цікаво взяти участь у програмі, заповнити онлайн форму, - і ми надішлемо інформацію кожній персонально, коли буде оголошено про новий набір”,  - говорить лідерка Прес-клубу Вікторія Талашкевич.  За її словами, проект фінансується Естонським центром міжнародного розвитку (ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus EST). 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я