Експерт/ка групи з питань впровадження програм підтримки сільського господарства

Зафіксувати у Google календарі!


Chemonics logo
Експерт/ка групи з питань впровадження програм підтримки сільського господарства

Загальна інформація:

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) є семирічним проектом міжнародної технічної допомоги, що впроваджується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.» у рамках Договору про співпрацю з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) починаючи з 15 листопада 2019 р.

Метою Програми є прискорення економічного розвитку сільських громад України, що потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП), які успішно інтегруватимуться в конкурентні українські та міжнародні ринки.

Цілі програми співпадають із трьома елементами ринкової системи: ланцюги доданої вартості, функції підтримки, нормативно-правова база.

З метою забезпечення швидкого реагування на продовольчу кризу, що розгортається в Україні та світі, АГРО працює задля відновлення сільськогосподарського сектору, зокрема його модернізації, підвищення ефективності та диверсифікації, що в свою чергу сприятиме довгостроковому економічному відновленню України та покращенню глобальної продовольчої безпеки.

Кімонікс-АГРО працює над втіленням започаткованої USAID Ініціативи на підтримку стійкості агросектору (Agriculture Resilience Initiative) – AGRI-Україна, яка допоможе Україні зберегти бл. 1,5 млн. т зерна в рамках більш широких зусиль USAID зі збереження темпів виробництва та експорту зерна з України до інших країн світу.

Діяльність АГРО ґрунтується на концептуальному підході, що передбачає розвиток ринкової системи (https://beamexchange.org).

Передумови створення цього Технічного завдання:

Внаслідок військової агресії Росії суб’єкти підприємництва зазнали значних збитків, що призводить до вимушеного припинення ведення господарської діяльності, скорочення робочих місць або переміщення з територій, на яких ведуться бойові дії. З метою підтримки аграріїв та стимулювання розвитку аграрного сектору для забезпечення продовольчої безпеки держави Кабінет Міністрів України затвердив розроблену Міністерством аграрної політики та продовольства України програму розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, а також тепличних господарств. Програми розроблені з метою підтримки суб’єктів підприємництва, агровиробників, створення робочих місць та забезпечення продовольчої безпеки.

Для ефективного впровадження програм Міністерство аграрної політики та продовольства України створило групу з питань впровадження окремих програм підтримки з метою надання дорадчої допомоги щодо адміністрування програм, розроблення концепцій конкурсів, відбору проектів, що можуть бути підтримані у рамках програм, координації та управління здійсненням заходів з впровадження програм підтримки відповідно до пріоритетів концепції розвитку аграрного сектору.

Зокрема, група з питань впровадження окремих програм підтримки координує свою роботу відповідно до рішень Уряду та документів Міністерства аграрної політики та продовольства України та надає консультаційну, методологічну й інформаційну підтримку, а також забезпечує комунікацію між учасниками процесу (Мінекономіки, Мінцифри, Мінагрополітики та суб’єктами господарювання) для ефективного впровадження зазначеної грантової програми. 

З метою забезпечення ефективної діяльності групи, Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» (АГРО) має намір найняти Експерта цієї Робочої групи. Відбір здійснюватиметься із залученням представників Мінагрополітики із урахуванням попередньої діяльності Експертів цієї групи.

Мета завдання:

Метою роботи Експерта групи з питань впровадження програм підтримки сільського господарства (надалі – «Експерт») є надання консультаційно-аналітичної підтримки Міністерству аграрної політики та продовольства України у впровадженні державних програм підтримки, спрямованих на відновлення економіки України, що постраждала внаслідок збройної агресії РФ.

Основні функції:

  • Аналіз заяв та проектів, поданих для отримання безповоротної державної допомоги у формі грантів, та надання Мінагрополітики рекомендацій щодо їх відповідності встановленим вимогам;
  • Підготовка аналітичних та інформаційних (в т.ч. презентаційних) матеріалів щодо ефективності (результатів) впровадження державних програм підтримки агросектору України;
  • Аналіз статистичної інформації щодо поданих заяв на отримання грантів, результати розгляду та стан фінансування з Державного бюджету України;
  • Надання дорадчої допомоги Мінагрополітики щодо ефективної взаємодії та діалогу з представниками приватного сектору, галузевими асоціаціями щодо впровадження програм підтримки;
  • Участь у засіданнях консультаційно-дорадчих органів (робочих груп), утворених при Мінагрополітики, та підготовка пропозицій щодо перспективних напрямків розвитку окремих галузей;
  • Консультування суб’єктів господарювання щодо умов отримання грантових коштів для будівництва модульних теплиць/ створення насаджень;
  • Інформаційне забезпечення Порталу супутникового моніторингу розвитку садів і теплиць та Бази даних про надані гранти з метою прозорого доступу до інформації про стан реалізації державних програм;
  • Забезпечення комунікації Мінагрополітики з уповноваженими банками щодо проведення моніторингу реалізації грантових проектів з будівництва модульних теплиць/створення насаджень, надання їм методологічної допомоги щодо проведення моніторингу грантових проектів висадки насаджень/будівництва модульних теплиць;
  • Аналіз результатів моніторингу грантових проектів висадки насаджень та будівництва теплиць;
  • Підготовка інформаційних матеріалів щодо стану реалізації грантових програм в окремих регіонах та участь у моніторингових місіях Мінагрополітики в регіони України;
  • Участь у підготовці: пропозицій щодо удосконалення нормативно-правової бази з питань реалізації державних програм підтримки; робочих планів групи/офісу в цілому та за напрямами впровадження окремих програм; аналітичних оглядів стану ринків овочевої, плодово-ягідної та горіхової продукції в Україні;
  • Підготовка індивідуальних щомісячних планів, звітів, технічних завдань та ін. документації;
  • Виконання інших завдань, пов’язаних із забезпеченням аналітичної та експертної підтримки діяльності Мінагрополітики, групи/офісу та інших експертів, які залучені до діяльності групи (за потреби).

Умови, терміни та місце виконання завдання та керівництво:

Для залучення на цю посаду передбачається укладення короткострокового договору підряду, термін якого визначатиметься в залежності від обсягу визначених завдань, що включені до Річних планів робіт Програми АГРО.

Результати виконання завдання:

Результатом роботи Експерта будуть щомісячні звіти щодо результатів виконання завдань відповідно до затвердженого плану роботи, в тому числі:

  • Щомісячні плани роботи, погоджені з Мінагрополітики.
  • Щомісячні звіти про виконання діяльності, включно із звітами експертів групи.

Місце виконання завдання.

Експерт буде працювати у координації з Старшим експертом та Департаментом аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України. Робоче місце працівника буде забезпечено в приміщенні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Строк виконання завдання: з 1 жовтня 2024 року по 15 березня 2025 року, загальна кількість днів: 120 днів, з можливістю продовження контракту. Поновлення цього контракту на наступний період залежатиме від результативності роботи і прогресу, досягнутого у реалізації завдань, передбачених  планом роботи групи.

Звітування

Експерт доповідатиме керівнику напрямку проекту АГРО з покращення продуктивності та доступу до ринків.

Необхідні навички та професійна кваліфікація:

  • Вища освіта (сільське господарство, менеджмент, економіка чи ін. освіта релевантна для посади);
  • Щонайменше п’ять (5) років професійного досвіду;
  • Не менше 3-річного (у сукупності) досвіду проведення оцінки бізнес-планів, економічної оцінки господарської діяльності в агросекторі;
  • Відмінні аналітичні та маркетингові навички.
  • Вільне володіння українською мовою (вільне володіння англійською мовою бажане);
  • Досвід роботи з проектами  міжнародної технічної допомоги або міжнародними організаціями є бажаним;
  • Знання кон’юнктури світового ринку та специфіки впровадження програм підтримки агросектору є бажаним.

Порядок подання резюме

Просимо надсилати резюме та супровідний лист на електронну адресу [email protected] не пізніше 16 вересня 2024 р. з поміткою Експерт групи з питань впровадження програм підтримки сільського господарства та Вашим прізвищем у темі листа. Будь-ласка, жодних запитів за телефоном, ми зв’яжемося тільки з фіналістами

«Кімонікс» – компанія, що надає рівні можливості всім кандидатам і працівникам та не дискримінує за ознаками раси, кольору шкіри, віросповідання, статі, національності, політичних переконань, сексуальної орієнтації, гендерної ідентифікації, сімейного статусу, інвалідності, генетичної інформації, віку, членства в професійних організаціях, або за іншими факторами, що не входять до переліку необхідних навичок та професійної кваліфікації.


Останні публікації цього розділу:

Спеціаліст/ка з обладнання для пунктів пропуску

Фінансовий/ва асистент/ка до Благодійної організації «Благодійний фонд «Стабілізейшен суппорт сервісез»

Юрисконсульт/ка до Благодійної організації «Благодійний фонд «Стабілізейшен суппорт сервісез»

Асистент/ка з дослідження в оцінці Evaluation Research Assistant)

Проєктний/а менеджер/ка до Благодійної організації «Благодійний фонд «Стабілізейшен суппорт сервісез»

Регіональний/на проєктний/на координатор/ка до Благодійної організації «Благодійний фонд «Стабілізейшен суппорт сервісез»