БФ «ССС» допомагає громадам Херсонщини отримати доступ до питної води

Уже пів року команда Благодійного фонду «Стабілізейшен cуппорт сервісез» допомагає громадам Херсонської області, які розташовані близько до лінії зіткнення й через воєнні дії втратили доступ до ...

Додано:
makukham

26.07.2024_Darievka1
БФ «ССС» допомагає громадам Херсонщини отримати доступ до питної води

Уже пів року команда Благодійного фонду «Стабілізейшен cуппорт сервісез» допомагає громадам Херсонської області, які розташовані близько до лінії зіткнення й через воєнні дії втратили доступ до питної води. Саме завдяки гнучкості проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню України» ми маємо можливість доставити туди воду, врахувавши актуальну безпекову ситуацію й запити місцевої влади.  

“У громадах залишається ще багато людей, які, на жаль, не мають доступу до питної води. Фонд намагається знайти можливість їм допомогти, беручи до уваги звернення херсонців, безпекову ситуацію та свій досвід роботи в сфері водопостачання, — розповідає фахівець із інженерних комунікацій БФ “ССС” Антон. — Там, де дозволяє безпекова ситуація, ми роздаємо жителям воду безпосередньо  з водовоза чи заливаємо у великі баки для довшого зберігання. Якщо ж ситуація небезпечна — доставляємо воду в малих ємностях”.

Заповнення водою баків і купівля нових 

У громади Херсонщини воду довозять водовозом і зливають воду в баки громад, які за потреби поповнюємо, а жителі приходять, коли їм зручно, і беруть скільки треба. 

У Дар’ївській громаді цей спосіб показав свою ефективність. Але спершу громада не мала великих баків, тому вирішено закупити і встановити їх у центральній садибі та старостинських селах. Тепер швидко наповнюються ємності, а адміністрація інформує про це жителів, які можуть у будь-який комфортний для себе час набрати воду, не створюючи черги. 

У Правдиному Білозерської громади та Калинівській громаді вже були баки для води, проте в останній їх виявилося замало, тому закуплено додаткові. 

14.08.2024_Pravdine1

Роздача води з водовоза

У населені пункти, де баків не було, привозили воду машиною й розливали через кілька кранів у ємності, які місцеві приносили з собою. 

Саме так робили в Дар’ївській громаді. Однак цей спосіб відносно небезпечний, бо водовоз мусить стояти по декілька годин, поки всі охочі набирають воду. Тому зменшили час очікування, оснастивши машину системою кранів, які давали змогу набирати воду одночасно вісьмом людям, але черги все одно нікуди не зникли. 

23.07.2024_Darievka1

Доставка води в малих ємностях

Цей спосіб Фонд використовує в тих громадах, де існує висока небезпека обстрілів і тому необхідно все зробити швидко, не затримуючись надовго в одному місці. 

Більшість сіл Бериславської й Тягинської громади розташовані дуже близько до фронту. Туди доставляється бутильована вода. Розповсюджувати привезені бутлі старостинськими селами допомагає місцева влада. 

14.08.2024_ Berislav 3

Забезпечення домогосподарств великими каністрами для зберігання води

Цей спосіб налагодити забезпечення водою Фонд застосував після офіційного запиту Бериславської громади. Тамтешні жителі попросили допомогти їм із 20-літровими каністрами для зберігання води в домогосподарствах — було передано каністри, наповнені питною водою.

photo_2024-09-10_12-44-44

Проєкт «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги постраждалому від конфлікту населенню України» втілює БФ «ССС» спільно з гуманітарною організацією CARE Ukraine та Консорціумом реагування за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA).

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я