Прапори яких політичних партій майорять над комунальними підприємствами Хмельницького?
Коли говорять про незадовільний благоустрій будь-якого міста, зазвичай не злим тихим словом згадують мера. Втім варто пам`ятати, що місто – це величезний комплекс будинків, доріг, площ тротуарів, ...
Додано:
cpa_result
Коли говорять про незадовільний благоустрій будь-якого міста, зазвичай не злим тихим словом згадують мера. Втім варто пам`ятати, що місто – це величезний комплекс будинків, доріг, площ тротуарів, майданчиків та інших інфраструктурних об`єктів, які впорядковують численні комунальні підприємства. Останні створюють місцеві депутати за кошти і для потреб громади. І от вже таким муніципальним бізнесом керують конкретні директори. При чому, інколи громадська позиція останніх відмінна від мерської. Тому Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» перевірив політики яких партійних прапорів управляють комунальними підприємствами Хмельницького, а відтак облагороджують місто.
Загалом було проаналізовано 18 підприємств, які працюють в сфері ЖКГ та благоустрою. Результати отримані неочікувані. Не зважаючи на те, що мер міста є членом ВО «Свобода», у міській раді з 42 депутатів 10 мандатів має ВО «Свобода», 9 – ПП «Об’єднання «Самопоміч», 7 – БПП, і лише 6 – ВО «Батьківщина», третину КП очолюють особи, що прямо чи опосередковано пов’язані з ВО «Батьківщина».
Це кандидати в депутати до міської ради, що балотувались на місцевих виборах 2015 р. від ВО «Батьківщина» Віталій Кавун, директор МКП «Хмельницькводоканал», Володимир Скалій, директор МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» та Сергій Цимбалюк, директор КП «Південно-західні тепломережі». Підтримка їх на виборах була досить мала – 11%, 13% та 14% відповідно, що можна побачити за результатами голосування на сайті ЦВК.
Вище перераховані «господарники» не змогли переконати виборців у своїх здібностях розвивати місто? Мабуть, правильно, тому що вже за чотири місяці після виборів на МКП «Хмельницькводоканал» під керівництвом Віталія Кавуна, Нацкомісією з держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг було накладено штраф у розмірі 20 тисяч грн за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення.
В той же час, В. Скалію і С. Цимбалюку не допоміг пройти в раду в 2105 р. і статус депутатів міської ради попереднього скликання. Проте приналежність до ВО «Батьківщина», мабуть, допомогла бути при посадах і тоді, і тепер. Нагадаємо, що з 60 депутатів Хмельницької міської ради 6 скликання, 40 були з ВО «Батьківщина».
Активістами Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» була також виявлена причетність до ВО «Батьківщина» начальників ЖЕКів №3 та №6 – Леоніда Дрозда та Володимира Головка. Перший – був депутатом Хмельницької міської ради попереднього скликання від ВО «Батьківщина», другий – свого часу був незмінним помічником нардепа від даної політичної сили, про що свідчить сайт Посіпаки.
В той же час, ВО «Свобода» має лише два представники на керівних посадах в сфері ЖКГ міста – це Пекарський Володимир Анатолійович, директор МКП «Міськсвітло», та Новачок Василь Пилипович, начальник ЖЕКу №1. Обидва вони безуспішно намагались потрапити до міської ради 2015 р. І якщо Володимир Пекарський як тоді, так і зараз очолював міське КП, то до виборів безробітний Василь Новачок став начальником ЖЕКу №1 після виборів і перемоги кандидата від ВО «Свобода» у мерських змаганнях.
Ще одна політична сила, що фігурує в комунальному господарстві міста – це ПП «Нова Політика». Так, з цією політичною силою пов’язують директора ХКП «Електротранс» Паламарчука Віктора Анатолійовича та начальника ЖЕКа №7 Гаврилюка Олександра Володимировича.
Загалом в управлінні комунальним бізнесом Хмельницького приймають участь представники різних політичних сил. Тому Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» продовжить контроль над діяльністю політиків на Хмельниччині, аби їх передвиборчі лозунги не розходилися з конкретними справами.