Олександра Матвійчук ініціювала звернення про припинення членства Росії в Генасамблеї ООН

Голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук надіслала лист Генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, який українці та латиноамериканці підписали спільно з проханням про призупинення ...

DSC08588
Олександра Матвійчук ініціювала звернення про припинення членства Росії в Генасамблеї ООН

Голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук надіслала лист Генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, який українці та латиноамериканці підписали спільно з проханням про призупинення членства Російської Федерації в Асамблеї.

Документ уже підписали понад 20 колишніх міністрів закордонних справ Латинської Америки, зокрема Антонія Уррехола, Алехандро Фокслі, Ігнасіо Вокер, Маріано Фернандес і Альфредо Морено з Чилі, Хорхе Кастанеда з Мексики, Селсу Лафер з Бразилії, Хосе Антоніо Гарсія Белаунде і Дієго Сайян з Перу, Ноемі Санін і Гільєрмо Фернандес де Сото з Колумбії та Едуардо Штайн із Гватемали.

Також документ підписали багато видатних правозахисників Латинської Америки, більшість із яких обіймали важливі посади в рамках Міжамериканської системи захисту прав людини або в ООН. Клавдіо Гроссман і Хуан Мендес, відомі правозахисники проти тортур у країнах Південного конусу, а пізніше і в ООН, очолюють цей список.

“Як латиноамериканці, ми відчуваємо це особливо гостро. Латинська Америка значно сприяла запровадженню заборони на використання сили, передбаченої статтею 2.4 Статуту ООН, а також багатьом іншим аспектам розвитку міжнародного права та права прав людини, таким як кодифікація злочину насильницького зникнення у Римському статуті. Переживши багато самі, ми вважаємо, що норми не повинні застосовуватися вибірково”, – зазначається в листі.

“Росія дуже старається поширити наратив про те, що нібито країни так званого Глобального Півдня симпатизують або принаймні готові закривати очі на воєнні злочини в Російській Федерації. Насправді ж Бразилія, Чилі, Аргентина та інші країни Латинської Америки мають видатну історію притягнення відповідальних за такі злочини до відповідальності й готові поділитися своїм досвідом захисту міжнародного права та інтересів Латинської Америки у сфері прав людини, називаючи речі своїми іменами”, – сказала Олександра Матвійчук.

Повний текст листа англійською за посиланням.

 

Фото – Громадський Простір


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

ГО «Інтерньюз-Україна» створила the Ukrainian Media and Society Fund

Остання березнева добірка вакансій тижня

«Вікно Відновлення» запустило сервіс безплатної взаємодопомоги «Один Одному»

Завершилась серія публічних консультацій щодо Стратегії розвитку Калинівської громади через нові цифрові методики

Як об’єднуватись для вирішення проблем? Волинський Інститут Права провів тренінг для активних жителів

Одеса приєдналася до європейської культурної мережі Culture Next