Акція «Гройсман, відкрий очі на проблеми переселенців!»

20 липня громадські організації, які захищають права внутрішньо переміщених осіб, провели під Кабінетом Міністрів України акцію «Гройсман, відкрий очі на проблеми переселенців!». У своєму звіті за ...

Акція «Гройсман, відкрий очі на проблеми переселенців!»
Акція «Гройсман, відкрий очі на проблеми переселенців!»

20 липня громадські організації, які захищають права внутрішньо переміщених осіб, провели під Кабінетом Міністрів України акцію «Гройсман, відкрий очі на проблеми переселенців!».

У своєму звіті за 3-місячний період роботи Уряд серед досягнень вказав «розблокування соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, спрощення ведення обліку ВПО та удосконалення системи призначення та здійснення соціальних виплат». Натомість, Урядом було прийнято зміни до Постанов, що суттєво погіршують права переселенців, встановлюючи нові механізми надзору і підстави для позбавлення виплат. Насправді, хизуватися нема чим: великій кількості переселенців соціальні виплати досі не відновлені, місцеві управління соціального захисту не в змозі реалізувати нові «удосконалені» механізми призначення та здійснення соціальних виплат на практиці.

«Враховуючи, що Уряд і громадські організації оцінюють діяльність Кабміну діаметрально протилежно, ми підготували  альтернативний звіт з реальних історій. Це велика книга А2 формату під назвою «100 днів Уряду очима  переселенця: 100 днів – мільйон трагедій» та окуляри, аби чиновники нарешті побачили проблеми цих громадян. Кожен урядовець міг перевірити свій зір на презентації, аби дізнатися, чи помічає він проблеми людей, що вимушені покинути домівки», – розказує про акцію координаторка Благодійного фонду «Восток-СОС» Олександра Дворецька.

Цей фоліант представляє собою добірку з історій життя людей, які звертались по допомогу до громадських організацій. Адже з 2014 року НУО взяли на себе функції державних органів у сфері надання правової, соціальної, гуманітарної, медичної та психологічної допомоги внутрішньо переміщеним особам та жителям непідконтрольних Україні територій, а також підтримку в питаннях інформаційної політики та міжнародної адвокації.

«Ймовірно, проблеми 1,8 млн громадян для членів Кабміну не досить великі, щоб їх помічати. Тому ми надрукували великий банер на кшталт таблиці в кабінеті офтальмолога, де буквами різного розміру написано: «Відкрийте очі на проблеми переселенців! Півтора мільйона громадян страждають від вашої байдужості!» – коментує Виконавчий директор Донецького «Комітету виборців України», експерт з питань ВПО Інституту суспільно-економічних досліджень Тетяна Дурнєва.

Учасники акції звернулись до Володимира Гройсмана з вимогою особистої зустрічі, оскільки Міністерство соціальної політики України відверто саботує доручення Прем’єр-міністра щодо погодження з громадськістю норм постанови №365 від 8 червня 2016 року, створюючи лише видимість взаємодії, в той час, як тисячі переселенців рішеннями міністрів позбавлені єдиного джерела доходу.

Контакти:  066 270 17 13 (Катерина Жемчужникова)

Джерело: www.cvu.dn.ua


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я