У Львові пройшло навчання з впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs)
17-19 вересня у Львові відбулося Навчання з впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs) для бізнесу й організацій, що працюють у напрямку розвитку підприємництва. До заходу ...
Додано:
TSokol
17-19 вересня у Львові відбулося Навчання з впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs) для бізнесу й організацій, що працюють у напрямку розвитку підприємництва. До заходу приєдналися 26 учасниць з усієї України, зокрема внутрішньо переміщені особи (ВПО) та жительки прифронтових регіонів.
Навчання проходило в межах ініціативи «Розширення можливостей жінок у бізнесі», яку спрямовано на підвищення обізнаності та вдосконалення професійних навичок представників і представниць приватного сектору щодо впровадження WEPs.
Принципи розширення прав і можливостей жінок (WEPs) — це набір із семи принципів, розроблених для сприяння гендерній рівності та розширення можливостей жінок на робочому місці, ринку праці й у суспільстві загалом. Їхнє впровадження допомагає компаніям змінювати підходи до підтримки жінок, захисту їхніх прав та забезпечення справедливого ставлення до них на робочому місці.
У межах навчальної програми учасниці розглянули питання щодо:
- Створення простору для розвитку корпоративного лідерства
- Застосування фемінітивів та гендерно інклюзивного мовлення
- Забезпечення здоров’я, добробуту та безпеки працівників/-ць
- Організації гендерно відповідального робочого місця та балансу кар’єри й сімейних обов’язків
- Розвитку бізнесу, ланцюгів постачання та маркетингових практик
- Впровадження гендерно відповідального маркетингу
- Впровадження гендерно відповідальних політик у компанії
- Співпраці з громадськими ініціативами й адвокації
- Оцінювання та звітування щодо впровадження WEPs
У межах навчання також було організовано воркшоп «Синергія співпраці: найкращі практики приватних компаній щодо підтримки гендерної рівності». Експертки та власниці бізнесу поділилися власним досвідом впровадження WEPs із використанням практичних прикладів та кейсів. Також для учасниць було організовано настільну гру Women IN: Leadership and Business, яка на прикладі всесвітньо відомих особистостей демонструє важливість залучення жінок до прийняття рішень на різних рівнях.
До воркшопу долучилися 27 учасниць, серед яких представниці державних та приватних компаній (на рівні керівництва), бізнес-асоціацій, організацій громадянського суспільства, а також власниці бізнесу.
Ірина Титарчук, національна консультантка «ООН Жінки» з підтримки партнерів приватного сектору для імплементації ініціатив з економічного уповноваження жінок, виконавча директорка ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі», підкреслює важливість впровадження WEPs:
«WEPs надважливі для покращення ситуації з працевлаштуванням жінок в Україні. Вони передбачають справедливіші умови роботи, більшу увагу до професійного розвитку жінок та створюють реальні можливості для їхнього кар’єрного зростання. Як результат, жінки отримують більше шансів обіймати керівні посади та професійно розвиватися».
Впровадження WEPs має потенціал стати потужним інструментом для економічного відновлення й розвитку України. Застосування принципів на практиці є важливим кроком у реалізації державної політики забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків в Україні.
Організатори сподіваються, що такі заходи стануть каталізатором позитивних змін у бізнес-культурі країни та сприятимуть подальшому просуванню гендерної рівності на всіх рівнях суспільства.
Навчання з впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs) та воркшоп «Синергія співпраці: найкращі практики приватних компаній щодо підтримки гендерної рівності» реалізуються в межах ініціативи «Розширення можливостей жінок у бізнесі», що здійснюється в межах проєкту «Трансформаційні підходи для досягнення гендерної рівності в Україні», який втілюється «ООН Жінки» за фінансової підтримки уряду Швеції у співпраці з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
***
ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі»
Facebook: https://www.facebook.com/itfcua
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/itfc-ukraine/
***
Бекграундер:
Принципи розширення прав і можливостей жінок (WEPs) — це набір із семи принципів, що є інструментом для керівництва бізнесів у сприянні гендерній рівності та розширенні можливостей жінок на робочому місці, ринку праці й у суспільстві. Завдяки їхньому впровадженню компанії змінюють підходи до підтримки жінок, захисту їхніх прав та справедливого ставлення до них на робочому місці.
«Розширення можливостей жінок у бізнесі» — ініціатива з підвищення обізнаності, проведення тренінгів та надання інформаційної підтримки представникам приватного сектору для вдосконалення їхніх професійних навичок щодо впровадження Принципів розширення прав і можливостей жінок (WEPs) та реалізації відповідних програм, а також сприяння створенню нових партнерств із приватними компаніями, бізнес-асоціаціями та громадськими організаціями для популяризації гендерної рівності й розширення економічних можливостей жінок.
«ООН Жінки» — структура Організації Об’єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Провідний орган, що координує роботу системи ООН у сфері гендерної рівності. Є допоміжним органом Генеральної Асамблеї ООН, створений рішенням Асамблеї у 2010 році з метою прискорення прогресу у справі задоволення потреб жінок у всьому світі, підвищення ефективності використання наявних ресурсів та об’єднання мандатів і функцій окремих підрозділів системи ООН, які займалися виключно питаннями гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції забезпечує впровадження державної політики забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків в Україні та відповідну координацію взаємодії центральних органів виконавчої влади.
ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» — незалежна неприбуткова організація, яка спеціалізується на підтримці розвитку малого та середнього бізнесу, сприянні впровадженню ініціатив з економічної спроможності жінок, торгівлі й експорті.