Психологічна допомога під час війни: як ГО «Сила Громади» підтримує ветеранів та їхні родини у Коломиї

Під час війни стрес та психологічні травми стали невіддільною частиною життя багатьох українців, особливо військових та їхніх родин. Щоб підтримати їх у цей складний час, громадська організація «Сила ...

Додано:
sylahromady

photo_2024-06-06_17-25-36
Психологічна допомога під час війни: як ГО «Сила Громади» підтримує ветеранів та їхні родини у Коломиї

Під час війни стрес та психологічні травми стали невіддільною частиною життя багатьох українців, особливо військових та їхніх родин. Щоб підтримати їх у цей складний час, громадська організація «Сила Громади» за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” 1 травня запустила проєкт «Пліч-о-пліч» у місті Коломия, який триває до 31 жовтня. Метою проєкту є надати безкоштовну та якісну психологічну допомогу військовим, ветеранам та членам їхніх сімей

Завдяки цій ініціативі команда ГО «Сила Громади» створила умови для психологічної реабілітації та реінтеграції ветеранів у громаду. Проєкт передбачав індивідуальні та групові консультації з фахівцями, а також різноманітні активності для емоційної підтримки. Таким чином, організація допомогла людям отримати необхідну підтримку та відновити своє психологічне здоров’я після пережитих подій.

Проєкт «Пліч-о-пліч»: арттерапія, іпотерапія та підтримка ментального здоров’я

 

Громадська організація «Сила Громади» — є проветеранською організацією, яка здійснює діяльність з надання послуг та створення сервісів для військовослужбовців, ветеранів, членів їх сімей.

«Проєкт “Пліч-о-пліч” став для нас важливим, бо дозволив створити довірливе середовище для військових, ветеранів та членів їх родин. Ми змогли зруйнувати стереотип, що військові та ветерани не звертаються за психологічною підтримкою. Для нас цінно чути від учасників, коли знову зможуть звернутись за підтримкою. Завдяки, такому проєкту ми відчуваємо, що робимо щось справді важливе», — розповідає координатор проєктів Юрій Белявський.

У Коломиї доступні послуги від професійних психологинь:

  • індивідуальна психологічна підтримка для дорослих та дітей;
  • кола підтримки та групові заняття;
  • оздоровчо-розвантажувальні заходи такі, як іпотерапія, арттерапія, майстер-класи та фізіотерапія.

IMG_0336 copy

Відкриття простору психологічної підтримки у Коломиї. Фото: ГО «Сила Громади»

«Цей проєкт є надзвичайно важливим у сучасних реаліях життя під час війни! Він допоміг мені навчитися жити з постійною тривогою, станом невизначеності та страху за життя моїх близьких. Індивідуальна психологічна допомога надає емоційну підтримку, що зараз є ключовою для збереження мого психічного здоровʼя. Проєкт надає необхідну підтримку, допомагаючи зберегти стійкість, що є критично важливо сьогодні для звичайного функціонування кожного дня», — розповідає одна з учасниць проєкту.

photo_2024-06-06_17-25-36

Психологиня разом зі спеціалісткою по кераміці проводять майстер-клас для ветеранів. Фото: ГО «Сила Громади»

 

Як військові, ветерани та їх родини відновлюються у Коломиї?

 

Психологиня проєкту Наталія Федорук розповідає, що їхня мета, як психологів, — надати психологічну підтримку людям, які пережили травму через вироблення позитивного ставлення до власного відновлення. Адже війна ні для кого не проходить безслідно. Бійці отримують на фронті не тільки фізичні, а й психологічні травми. 

Дитяча психологиня Іванна Кривко наголошує, що діти гостро реагують на вплив стресових чинників. 

«Важливо, щоб у складних життєвих обставинах дитина не залишалася самотньою у своїх переживаннях. Адже травма провокує деструктивні реакції організму: бурхливі емоції, тривожні стани, страхи, істерики, агресію, проблеми зі сном, травленням, розмовними функціями. Також можуть виникнути проблеми у спілкуванні з іншими, замкнутість та самозвинувачення», — ділиться психологиня проєкту «Пліч-о-пліч» Іванна Кривко.

Завдяки проєкту «Пліч-о-пліч» ГО «Сила Громади» за пів року:

  • надала 150 індивідуальних психологічних консультацій для ветеранів та дорослих членів сімей військових і ветеранів;
  • провела 5 групових терапевтичних сеансів для ветеранів;
  • провела 11 груп підтримки для членів сімей;
  • надала 75 індивідуальних консультацій для дітей;
  • організувала майстер-клас з малювання для дружин ветеранів і військових;
  • організувала майстер-клас з малювання для дітей;
  • провела 2 арттерапії для ветеранів;
  • провела 2 сеанси кінної їзди (іпотерапії) для ветеранів та їх сімей;
  • організувала 2 сеанси фізіотерапії для ветеранів. 

«Дуже важливий проєкт для тих, хто потребує підтримки. Сподіваюсь на продовження індивідуальної психологічної підтримки. Наразі в мене є великий прогрес в житті, завдяки цьому проєкту», — ділиться одна з учасниць проєкту.

Психологиня проєкту «Пліч-о-пліч» Анжеліка Барашовець розповідає, що у групах самодопомоги та психологічної підтримки учасники потрапляють в коло свій серед своїх. 

«Часто історії та теми дуже перегукуються. Бувають схожими та допомагають усвідомити, що ти не один такий. Оглянути з різних сторін свої труднощі та проблеми. Більш закритим — швидше відкритися і побачити шлях інших учасників, які вже впоралися з травмою і прагнуть допомогти тобі».

IMG_1318 copy

Ветеран на іпотерапії, яку організувала громадська організація “Сила Громади”. Фото: ГО «Сила Громади»

Ветеранам, військовим та їхнім родинам найбільше запам’яталася іпотерапія, яку організувала команда ГО «Сила Громади». Лікування іпотерапією складається не тільки з верхової їзди, але також з безпосереднього спілкування та догляду за конем, що дозволяє зняти стресовий стан, позбутися від напруги чи почуття страху.

Учасниця проєкту після кінної їзди поділилася своїми враженнями:

«Дуже вдячна за такі заходи і проєкти, оскільки вони надають можливість, принаймні мені, відволіктись від буденних тривог і переживань». 

IMG_1414 copy

Ветеран Владислав на іпотерапії. Фото: ГО “Сила Громади”

Крім цього, ГО «Сила Громади» здійснила просвітницьку діяльність на тему психологічного здоров’я та способів підтримки людей, що пережили травматичний досвід. Знято та опубліковано 10 випусків у місцевих ЗМІ.

Громадська організація займається відкриттям ветеранського центру у Коломиї, де теж буде безоплатна психологічна підтримка.  Зараз їхня команда шукає фінансування від донорів, щоб продовжити проєкт «Пліч-о-пліч». 

 

Всеосяжна підтримка ветеранів: юридичні консультації, кейс-менеджмент та проєкти від ГО «Сила Громади»

 

Також команда «Сила Громади» на постійній основі надає військовим, ветеранам та членам їх сімей юридичні консультації, супровід з розв’язання проблем та послуги кейс-менеджменту.

Також команда ГО «Сила Громади» займається забезпеченням ЗСУ; реалізовує міжнародні грантові проєкти націлені на підтримку військовослужбовців та ветеранів; створює ветеранський центр в Коломийській громаді; здійснює просвітницько-навчальну діяльність в Івано-Франківській області для надавачів послуг щодо комунікації з військовими, ветеранами та членами їх сімей; реалізовує інтерактивний курс для психологів, педагогів та соціальних працівників. 

Якщо вам потрібна допомога у розв’язанні питань, — звертайтеся до фахівців ГО «Сила Громади» за номером: 097 97 58 721.

Кейс-менеджери 6

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Вартові правди»: регіональні журналісти стали наставниками з медіаграмотності для школярів

Триває збір заявок для отримання друкованого «Практикуму з журналістської етики»

“Безбар’єрність у дії”: державних службовців, посадових осіб, працівників сфери обслуговування та інших навчатимуть принципам спілкування з людьми з інвалідністю

Чи потягне бюджет Запоріжжя «підземні школи»?

Порятунок життя найменших в Гадячі

Центр АХАЛАР організовує програму для тренерів, психологів та фасилітаторів