У Варшаві пройшла міжнародна конференція «Молодіжна робота з переміщеною українською молоддю»

Міжнародна конференція «Молодіжна робота з переміщеною українською молоддю» у Варшаві зібрала понад 50 висококваліфікованих учасників з України, Польщі, Австрії, Франції та інших європейських країн. ...

ВаршаваIMG_9912
У Варшаві пройшла міжнародна конференція «Молодіжна робота з переміщеною українською молоддю»

Міжнародна конференція «Молодіжна робота з переміщеною українською молоддю» у Варшаві зібрала понад 50 висококваліфікованих учасників з України, Польщі, Австрії, Франції та інших європейських країн. Захід відбувся 10 -11 жовтня 2024 року в рамках проєкту Erasmus+. Співорганізаторами конференції виступили «Європейський центр свободи та незалежності – EUCFI» (Австрія) та WIENXTRA (Австрія), а приймаючою організацією заходу стала польська фундація «Stand with Ukraine». У конференції взяли участь стейкхолдери у сфері молодіжної роботи, розробки політик і адвокації.

ВаршаваIMG_9924«Від самого початку ми усвідомлювали ключову роль молодіжної роботи у забезпеченні підтримки молодих людей, незалежно від їхнього місця перебування, та у задоволенні їхніх потреб. Зокрема, ми зосередилися на визначенні найбільш ефективних шляхів підтримки переміщеної української молоді», – Альдо Перес, міжнародна молодіжна робота у WIENXTRA (Австрія).
Конференція, яка стала ключовою подією проєкту «Молодіжна робота з переміщеною українською молоддю», фінансованого Erasmus+, мала на меті вирішення нагальних викликів, з якими зіштовхується переміщена українська молодь як в Україні, так і за кордоном. Захід став платформою для взаємодії різноманітних груп фахівців, зокрема урядовців, молодіжних працівників, освітян та міжнародних експертів, до обговорення стійких рішень для підтримки цієї вразливої категорії населення.

«З моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року мільйони молодих українців були змушені виїхати до європейських країн або стати внутрішньо переміщеними особами в Україні. Надзвичайно важливо для України та Європи розробити ефективні механізми молодіжної роботи та залучення цих молодих людей до місцевих програм, щоб задовольнити їхні потреби та зберегти тісні зв’язки з ними», – Олена Бекреньова, співзасновниця “Європейського центру свободи та незалежності” (Австрія).

ВаршаваIMG_9919

Ключові дискусії та результати. Дводенний захід передбачав три основні панельні дискусії та презентації партнерів проєкту:

• Бачення та сприйняття переміщеної української молоді: експерти проаналізували, як переміщену молодь сприймають та підтримують як в Україні, так і в Європі, акцентуючи увагу на необхідності розробки комплексних молодіжних політик та більш тісної співпраці між інституціями.
• Голос молоді, цінності та відповідальність: ця дискусія підкреслила важливість надання можливостей українській молоді брати участь у формуванні політики,
зосереджуючись на програмах, що просувають гуманітарні цінності та відповідальність.
• Проблеми, потреби та дії: заключна панельна дискусія зібрала стейкхолдерів, аби підсумувати ключові виклики та сприяла напрацюванню практичних рішень для покращення молодіжної роботи та транскордонної співпраці.

“Міжнародна співпраця відіграє ключову роль у вирішенні викликів, які постають перед переміщеною українською молоддю. Завдяки цій конференції ми зміцнили партнерські відносини та обмінялися важливими знаннями, що дозволить нам більш ефективно підтримувати молодих людей та сприяти їхньому кращому майбутньому,” – Ольга Олефірова, співзасновниця “Європейського центру свободи та незалежності” (Австрія).

Представники уряду, включаючи офіційних осіб з Міністерства молоді та спорту України, молодіжні працівники з таких організацій, як Асоціація молодіжних працівників України та “SOS Children’s Villages Ukraine”, а також міжнародні НУО поділилися кращими практиками, виявили прогалини в наданні послуг та представили рекомендації для майбутніх зусиль. Потреба у розбудові потенціалу та розробці програм підготовки молодіжних працівників була ключовою темою протягом усього заходу.

«Наша спільна мета – створити належні умови для життя переміщеної української молоді та зміцнити спроможність молодіжних працівників надавати ефективну підтримку молодим людям», – Андрій Чесноков, заступник міністра молоді та спорту України.

Крім основної програми конференції, учасники мали можливість ознайомитися з мандрівною виставкою Responsibilities We Share, наданою Фондом родини Богдана Гаврилишина (Україна). Виставка, що базується на Декларації відповідальності людини, творчо інтерпретувала 15 її пунктів, закликаючи нації до встановлення Дня відповідальності, який Україна почала відзначати з 2021 року.

Особлива подяка ключовому партнеру заходу – організації WIENXTRA, яка зробила вагомий внесок у формування проєкту, та українським партнерам: Міністерству молоді та спорту України, Асоціації молодіжних працівників України, Паланській громаді. Європейські партнери конференції: фонд Stand with Ukraine (Польща), Echanges Lorraine Ukraine (Франція) та організації PLAST – Українська скаутська організація в Австрії та Way of Hope, Graz (Австрія) зробили цю співпрацю можливою та успішною.

Висновки. Конференція завершилася консенсусом щодо важливості міжнародної співпраці у вирішенні потреб переміщеної української молоді. Захід підкреслив роль молодіжної активності, освіти та збереження культурної спадщини для забезпечення розвитку переміщеної молоді як в Україні, так і в країнах, що її приймають. Також було наголошено на цінності партнерства між Україною та європейськими інституціями, та на необхідності розробки довгострокових стратегій підтримки переміщеної молоді.

Конференція стала важливим кроком у досягненні цілей проєкту, фінансованого Австрійським національним агентством Erasmus+, зосередженого на покращенні молодіжної роботи, зміцненні стійкості та забезпеченні кращого майбутнього для переміщеної української молоді.


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Шлях до сталого розвитку: Досвід Tolocar

Стратегують і досліджують: як громади Харківщини залучають жителів до формування майбутнього

«Вартові правди»: регіональні журналісти стали наставниками з медіаграмотності для школярів

Триває збір заявок для отримання друкованого «Практикуму з журналістської етики»

“Безбар’єрність у дії”: державних службовців, посадових осіб, працівників сфери обслуговування та інших навчатимуть принципам спілкування з людьми з інвалідністю

Чи потягне бюджет Запоріжжя «підземні школи»?