Мешканці Зазимської громади обговорили екологічну складову Стратегії розвитку

Наприкінці жовтня відбулися громадські обговорення стратегічної екологічної оцінки проєкту документу державного планування та Стратегії розвитку Зазимської сільської територіальної громади до 2027 ...

Додано:
lekotan

тренінг, воркшоп, майстер клас, навчання, освіта
Мешканці Зазимської громади обговорили екологічну складову Стратегії розвитку

Наприкінці жовтня відбулися громадські обговорення стратегічної екологічної оцінки проєкту документу державного планування та Стратегії розвитку Зазимської сільської територіальної громади до 2027 року.

Представники ГО «Громадянська ініціатива Луганщини», яка допомагала громаді розробляти Стратегію, ознайомили присутніх проектами документів, зазначивши активну участь мешканців, які долучалися також до проведення громадських консультацій з напрацювання заходів із реалізації. Розроблена стратегія громади відповідає діючим державним та обласним стратегічним документам розвитку. Визначені заходи можуть бути скориговані та доповнені під впливом зовнішніх та внутрішніх факторів. Розроблений документ варто взяти за основу, тому що надалі він буде використовуватися в роботі.

Важливою складовою під час розроблення Стратегії є оцінка його впливу на навколишнє середовище. Відповідно до цього, учасникам доповіли щодо звіту про стратегічну екологічну оцінку. Екологічний напрям є важливим у документі Стратегії, підтвердженням чого є відведений окремий розділ та визначення однією із стратегічних цілей екологічну.

Звіт СЕО потрібен для врахування впливу на навколишнє середовище в процесі досягнення завдань. З цією метою запропоновано індикатори для визначення впливу. Аналізуючи наслідки реалізації заходів проекту Стратегії для навколишнього природного середовища, враховуючи вплив на здоров’я населення, варто відмітити ймовірні можливі наслідки, а саме такі як:

  • збереження та покращення природного стану атмосферного повітря;
  • забезпечення екологічної рівноваги природних ландшафтів в результаті виконання заходів щодо раціонального використання та охорони земель, опираючись на пріоритетність вимог екологічної безпеки;
  • збереження та раціональне використання об’єктів екологічної мережі, відновлення водної акваторії, створення перспективи для розвитку рекреаційної мережі в межах населених пункті;
  • впровадження альтернативних джерел енергопостачання та зменшення викидів парникових газів;
  • проведення екологічного моніторингу за станом навколишнього природного середовища ;
  • значне покращення умов життя населення, шляхом відповідного комунального забезпечення: прокладання централізованого водопостачання, будівництво каналізаційних мереж та очисних споруд і т. д.

Підсумовуючи викладене, секретар Зазимської сільської ради Олег Бондаренко зауважив, що розроблення документи Стратегії є законодавчою вимогою. Найбільший виклик для громади в екологічному напрямі є активна діяльність течії річки Десна. Є потреба у берегоукріпленні. Щодо питання відходів, то процес налаштовано. Лише в деяких випадках потребує покращення. На даний час продовжується робота у цій сфері – замовлено план управління відходами. Олег Вікторович принагідно подякував всім за участь під час роботи над Стратегією.

Варто зазначити, що протягом громадських обговорень Зазимська сільська рада отримала рекомендації до звіту СЕО від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, а також Департаменту екології  та природних ресурсів і Департаменту охорони здоров’я Київської обласної військової адміністрації.

Окрім того, у відповідь на запит від Зазимської сільської ради до сусідніх громад ми отримали пропозиції та рекомендації, які були враховані під час формування стратегічного документу.

Згодом документ Стратегії, звіт СЕО до нього та додатки будуть передані на розгляд сесії Зазимської сільської ради з метою їх затвердження.

 

Діяльність проводиться ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Забезпечення ефективності процесів відновлення та розвитку 2-х сільських територіальних громад Київської області» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади