Місцева влада Городнянської та Менської громад знають як забезпечити ефективну взаємодію із громадськістю

Експерти Центру Доброчин провели ознайомчі семінари «Участь жителів у процесі прийняття рішень на місцевому рівні» для представників місцевого самоврядування Городнянської та Менської міських ...

Додано:
DobroCN

g_1
Місцева влада Городнянської та Менської громад знають як забезпечити ефективну взаємодію із громадськістю

Експерти Центру Доброчин провели ознайомчі семінари «Участь жителів у процесі прийняття рішень на місцевому рівні» для представників місцевого самоврядування Городнянської та Менської міських територіальних громад Чернігівської області 5 листопада 2024 року.

50 учасників семінарів дізнались як забезпечити належні та інклюзивні умови та форми участі жителів на всіх етапах формування та реалізації місцевої політики є одним із завдань місцевої влади.

 Розпочинаючи зустрічі, керівник проєкту Наталія Дрозд підкреслила, що місцева рада, яка залучає своїх жителів до процесу прийняття рішень у громаді, отримує, як мінімум, такі переваги: підвищує рівень довіри до своєї діяльності, отримує зворотній зв’язок від жителів та можливість розділити відповідальність за прийняття рішень.

g_2

Про потреби та підходи регулювання громадської участі розповів тренер Олександр Підгорний. Громадська участь є одним із демократичних принципів і одним зі способів забезпечення доброго демократичного врядування на місцевому рівні. А інструменти громадської участі – це можливості для долучення громадськості до процесу прийняття рішень на різних етапах та на різних рівнях участі.

 Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні” визначає ряд форм локальної демократії за допомогою яких жителі громад можуть брати участь у процесі розробки управлінських рішень: загальні збори (конференція) жителів, громадські слухання, місцеві ініціативи, органи самоорганізації населення (ОСН), консультативно-дорадчі органи при органах та посадових особах місцевого самоврядування, публічні консультації, участь жителів у плануванні та розподілі коштів місцевого бюджету, громадське оцінювання діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування та інші форми участі, що не суперечать закону.

 Для ефективної співпраці варто усвідомлювати що:

  • Механізми участі громадян мають бути дієвими; мати просту, зрозумілу і ефективну процедуру їх проведення.
  • Організація та реалізація процесів залучення громадян прямо впливає на активність жителів та якість їх участі.
  • Системне залучення жителів є одним з показників спроможності та сталості громади.

m_1

Також варто пам’ятати, що жителі, представники громадянського суспільства, бізнесу та інших груп населення активно долучаються лише тоді, коли розуміють, що можуть реально вплинути на кінцеве рішення чи його реалізацію.

m_2

Діяльність проходить в рамках проєкту “Краща стійкість і зміцнення місцевої демократії в звільнених територіальних громадах Чернігівської області” за підтримки програми «Україна: допомога, стійкість, відновлення» – проєкт Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки (U3R).


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Шлях до сталого розвитку: Досвід Tolocar

Стратегують і досліджують: як громади Харківщини залучають жителів до формування майбутнього

«Вартові правди»: регіональні журналісти стали наставниками з медіаграмотності для школярів

Триває збір заявок для отримання друкованого «Практикуму з журналістської етики»

“Безбар’єрність у дії”: державних службовців, посадових осіб, працівників сфери обслуговування та інших навчатимуть принципам спілкування з людьми з інвалідністю

Чи потягне бюджет Запоріжжя «підземні школи»?