«Підсилюючи голоси молодих людей»: стартував проєкт підтримки соціально вразливих груп молоді

З 21 жовтня 2024 року ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» (Україна) разом з Копенгагенською молодіжною мережею (Данія) розпочали реалізацію проєкту «Підсилюючи голоси молодих людей». Він ...

Додано:
[email protected]

photo_5290002938518954881_y
«Підсилюючи голоси молодих людей»: стартував проєкт підтримки соціально вразливих груп молоді

З 21 жовтня 2024 року ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» (Україна) разом з Копенгагенською молодіжною мережею (Данія) розпочали реалізацію проєкту «Підсилюючи голоси молодих людей». Він спрямований на підтримку соціально вразливих груп молоді, таких як внутрішньо переміщені особи, біженці(-ки), представники(-ці) ЛГБТІК+ спільноти, молодь з інвалідністю, національні меншини та молодь із сільської місцевості. Проєкт передбачає проведення вебінарів з питань адвокації, навчального візиту до Данії та розробку адвокаційних кампаній учасниками та учасницями навчального візиту.   

Проблема, на вирішення якої спрямований проєкт, полягає в недостатній адвокації інтересів молодих людей з числа соціально вразливих груп в Україні. Дискримінація та стигматизація, з якими вони часто зіштовхуються, призводять до їхньої соціальної ізоляції та обмеженого доступу до основних ресурсів, таких як освіта, працевлаштування, охорона здоров’я та інші соціальні послуги. Молоді люди з цих груп не мають достатніх можливостей для вираження своїх потреб і захисту своїх прав. Вони часто не залучені до процесів прийняття рішень, що стосуються їхнього життя та майбутнього. Це призводить до того, що їхні інтереси та потреби залишаються неврахованими, а проблеми – невирішеними. Однією з важливих причин цієї проблеми є відсутність знань та вмінь у сфері адвокації серед молодих людей з числа соціально вразливих груп населення, а також серед тих, працює на їх благо.  

«У контексті відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії на територію України, питання адвокації інтересів молодих людей з соціально вразливих груп набуває особливої ваги. Це питання не тільки соціальної справедливості, але й ефективного розвитку та стабільності країни в цілому», - розповідає координатор проєкту, член Правління ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» Назарій Боярський. 

Під час реалізації проєкту буде проведено наступні заходи:  

1) Три вебінари з питань адвокації для молоді. Кожен вебінар буде присвячений різним темам, а саме: 

  • «Адвокація: особливості та матриця розробки адвокаційної кампанії»,
  • «Механізми та інструменти адвокації», 
  • «Соціальна згуртованість та адвокація». 

Учасники та учасниці дізнаються про ефективні стратегії та інструменти адвокації, а також про реальні приклади успішних адвокаційних кампаній задля інтересів молоді. Вебінари будуть записані та поширені публічно. 

2) На основі конкурсного відбору 16 учасників(-ць) здійснять навчальний візит у Данію на базі Копенгагенської молодіжної мережі (CYN). Окрім відвідування офісу CYN та вивчення їх досвіду, важливими елементами навчального візиту стане відвідування музеїв, які працюють з тематикою інклюзії та рівності (як-от: Національний музей в Копенгагені та Датський гендерний музей) та соціальних і молодіжних просторів (як-от: RCYN – Ресурсний центр Ydre Nørrebro та Absalon – спільнотнотворча ініціатива). 

3) Надання експертної підтримки учасникам і учасницям навчального візиту до Данії задля імплементації отриманого досвіду у свої адвокаційні кампанії.  

Запрошуємо стежити за анонсами подій проєкту на сайті та соціальних мережах «Інкубатору демократичних ініціатив»:

вебсайт: https://diiukraine.org/

Facebook: https://www.facebook.com/DII.Ukraine/

YouTube: https://www.youtube.com/@DII.Ukraine

Instagram: https://www.instagram.com/DII.Ukraine/

Telegram: https://t.me/DII_Ukraine 

Проєкт «Підсилюючи голоси молодих людей» реалізується ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» (Україна) разом з Копенгагенською молодіжною мережею (Данія) за грантової підтримки Українсько-данського молодіжного дому.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона