Стратегії як інструменти сталого розвитку громад Кіровоградщини

Наявність стратегії розвитку розкриває для територіальних громад нові можливості. Про це говорили під час інформаційної сесії для громад Кіровоградщини.Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» ...

Osnovni-marketingovi-strategiyi
Стратегії як інструменти сталого розвитку громад Кіровоградщини

Наявність стратегії розвитку розкриває для територіальних громад нові можливості. Про це говорили під час інформаційної сесії для громад Кіровоградщини.

Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Кіровоградській області організувала інформаційну сесію, присвячену законодавчим вимогам й особливостям розробки стратегій і програм соціально-економічного розвитку громад. Партнерами заходу виступили Управління економічного розвитку та стратегічного прогнозування Кіровоградської обласної військової адміністрації та Агенція регіонального розвитку Кіровоградської області.

За словами керівника Регіонального офісу U-LEAD у Кіровоградській області Олега Яременка, територіальним громадам слід приділяти увагу стратегічному плануванню, оскільки це інструмент для їх ефективного та сталого розвитку, а також додаткова можливість для залучення зовнішніх ресурсів.

«Наша команда зараз активно здійснює візити в територіальні громади Кіровоградщини і саме тематика стратегічного планування є однією з найбільш затребуваних. Часто представники громад цікавляться питаннями актуалізації стратегій, їх відповідністю стратегічним документам регіонального та державного рівня. Ми й вирішили провести такий партнерський захід, щоб фахівці з громад могли більше почути інформації про стратегічне планування», – додав Олег Яременко.

У своєму вступному слові заступник директора департаменту економічного розвитку та торгівлі–начальник управління економічного розвитку та стратегічного прогнозування Кіровоградської ОВА Світлана Соломаха наголосила, що стратегія розвитку являється не просто важливим інвестиційним інструментом, але законодавчою вимогою, якої необхідно дотримувати органам місцевого самоврядування.

«В Україні, як і в інших країнах світу, активно запроваджується стратегічний підхід до планування сталого розвитку територіальних громад. Стратегія розвитку є основою для успішного функціонування громади, ефективного використання ресурсів та залучення нових інвестицій. Навіть в умовах воєнного стану, коли складно щось прогнозувати та планувати, все одно громади мають адаптувати свої стратегії до цього періоду. Особливо це важливо для реалізації інфраструктурних проєктів громад, завдяки залученню коштів з державного бюджету,  від потенційних інвесторів чи донорських організацій», – зазначила чиновниця.

Світлана Соломаха повідомила, що в Кіровоградській області 28 територіальних громад мають затверджені стратегії розвитку, у 21 громаді – стратегії перебувають на стадії розроблення.

«У громадах мають розуміти, що затверджені стратегії обов’язково мають пройти актуалізацію, щоб вони відповідали чинному законодавству, державній та регіональній стратегіям розвитку. Ми живемо в нових умовах, які мають вплив на всі процеси, тому такі речі мають бути відображені в стратегіях», – пояснила Світлана Соломаха.

Учасники заходу ознайомилися з нормативно-правовою базою у сфері розробки стратегій розвитку громад та місцевих програм соціально-економічного розвитку.

Також аналізувалися принципи та основні підходи до розробки стратегій розвитку. Світлана Соломаха представили всі складові розробки стратегій та зупинялася на кожному блоці окремо.

Директор установи «Агенція Регіонального розвитку Кіровоградської області» Олександр Гавриленко розповів фахівцям з громад про врахування Цілей сталого розвитку до 2030 року та результатів їх адаптації з урахуванням специфіки розвитку України під час розробки стратегій розвитку та інших програмних документів громад.

Олександр Гавриленко наголошував, що відповідність стратегій розвитку громад Цілям сталого розвитку підвищують шанси на отримання потенційних додаткових ресурсів від грантодавців.

«Кожна громада повинна володіти необхідними інструментами для вирішення своїх локальних проблем. Стратегія громади, яка відповідає цілям сталого розвитку, є одним з інструментів обов’язковим для налагодженням співпраці з міжнародними проєктами, які й вимагають, щоб в муніципалітетів були документи стратегічного планування, а їх зміст відповідав цілям сталого розвиту», – зазначив Олександр Гавриленко.

Експерт презентував досвід європейських кран та муніципалітетів про роботу агенцій розвитку, які сприяють залученню додаткових ресурсів для реалізації низки проєктів. Також були представлені вітчизняні кращі практики поєднання стратегічного підходу та сталих цілей розвитку у втіленні екологічних, освітніх та інших ініціатив.

За його словами, стратегія розвитку це лише документ, а її втілення відбувається через затвердженні проєкти та проєктну діяльність громад. Експерт підкреслив важливість розвитку проєктного менеджменту в громадах Кіровоградщини та навчання спеціалістів з цього напрямку.

 

 

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Фонд «Український Дім» у Варшаві вручив нагороди молодим талантам на честь свого 15-річчя

Проєктна діяльність, міжнародні партнерства та поточна робота: відбулася зустріч голів громад Кропивницького району

Голови громад Донеччини вивчають інструменти залучення додаткових ресурсів

Академія української преси розкриває секрети взаємодії зі штучним інтелектом

Дві українські команди увійшли до десятки фіналістів Foodathon 2024