Голови громад Донеччини вивчають інструменти залучення додаткових ресурсів
Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Донецькій області продовжує працювати над посиленням спроможності громад регіону. Днями відбулася зустріч з керівництвом територіальних громад ...
Додано:
Сергій Волохатий
Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Донецькій області продовжує працювати над посиленням спроможності громад регіону. Днями відбулася зустріч з керівництвом територіальних громад Донеччини.
За словами керівниці Регіонального офісу Вікторії Троценко, основна мета зустрічі – обговорити та представити дієві практики в діяльності громад Донецької області.
Вікторія Троценко розповіла про загальну підтримку «U-LEAD з Європою», яка тривалий час надається для громад України та Донецької області зокрема. Учасникам зустрічі були презентовані основні формати роботи, які пропонує U-LEAD, зокрема йшлося про навчальні програми, інформаційні сесії, семінари, візити з обміну досвідом та інші заходи.
«Такі зустрічі є чудовим діалоговим майданчиком, який дозволяє обговорити проблеми громад, їхні здобутки, обмінятися досвідом та планами. Громади повинні обмінюватися кращими практиками щодо залучення додаткових ресурсів. Проєктна діяльність – один із дієвих інструментів, який сприяє в залучення фінансування та інших ресурсів для реалізації різних проєктів. В умовах війни ми повинні вміти використовувати ці інструменти, тому громадам слід звернути особливу увагу на проєктний менеджмент», – зазначила Вікторія Троценко.
Також наголошувалося на необхідності співпраці органів місцевого самоврядування та громадського сектору. Особливо це важливо в контексті реалізації спільних проєктів, оскільки громадські організації мають вихід на низку міжнародних програм, які можуть бути корисними для громад.
Своїм досвідом та здобутками у сфері проєктного менеджменту та розвитку освітніх закладів поділилися представники Соледарської та Нікольської територіальних громад.
В.о. начальника управління освіти Соледарської міської ради Інна Блажей презентувала ключові проєкти, зокрема й Інклюзивно-ресурсний центр Соледарської громади. Центр розміщений у місті Дніпрі, фахівці якого працюють та обслуговують дітей й з інших громад Донецької області, які потребують такої допомоги. Такий досвід став цінним для учасників зустрічі, особливо для представників тих громад, які на сьогоднішній день не мають власних центрів підтримки громадян.
Голова Нікольської громади Василь Мітько розповів про ключові виклики, з якими довелося зіштовхнутися його команді, та про здобутки в різних сферах. Нікольська громада створила Центр життєстійкості в Києві, в якому мешканцям громади надається весь спектр гуманітарних, соціальних, психологічних, юридичних, медичних, освітянських та інших послуг.
Василь Мітько наголосив на важливості міжнародної співпраці та проєктної роботи, що дозволяє залучати додаткові ресурси для реалізації проєктів і ініціатив, покликаних підтримати жителів громад в такий складний час. Також очільник Нікольської громади відзначив сталу та комплексну підтримку «U-LEAD з Європи», завдяки якій фахівці селищної ради підвищують свою професійну спроможність та здобувають нові знання.